Михайло Вишиванюк: «Рішення про будівництво ГЕС на Черемоші призупинено»

Вже тривалий час громадські організації й мешканці Прикарпаття згуртувалися навколо проблеми будівництва диреваційних гідроелектростанцій на гірських річках.

Проблема будівництва гідроелектростанцій на Черемоші стала також причиною сьогоднішньої прес-конференції голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка.

За словами очільника області, вчора він разом із начальником управління екології Михайлом Бойком й начальником екологічної інспекції Ігорем Шкіцею побували у Верховинському районі, де має, згідно плану, проводитися будівництво ГЕС.

«Після побаченого, ми прийняли колегіальне рішення і сьогодні вже підписано розпорядження про те, щоб призупинити будівництво цих електростанцій», – зазначив губернатор Прикарпаття.

Право на будівництво було отримано за рішенням сесії, а тому, за словами Вишиванюка, він не має права повністю заборонити спорудження ГЕС. Натомість створена робоча група, яка дасть експертні оцінки й прийме остаточне рішення.

Проте, губернатор впевнений, що з часом будівництво буде заборонено остаточно.

«Такі ГЕС в Карпатах будувати недопустимо. Є дуже серйозні застереження. Та кількість електроенергії, яку можуть акумулювати станції не співмірна із обсягом шкоди, заданої природі Карпат», – підсумував голова ОДА.

http://firtka.if.ua/?action=show&id=18395

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *