Люди пікетують “білу хату”. Вишиванюк людей ігнорує і чекає рішення комісії

Врятуймо Карпати від міні-ГЕС! Учасниками всукраїнської протестної акції стали волонтери громадських організацій і досвідчені туристи. Скаржаться, що в Карпатах для них не залишиться місця. Долучилися проти мініГЕС у Карпатах і спортсмени-каякери. Свої каяки для сплаву вони урочисто виклали до стін адмінбудинку Івано-Франківської ОДА, а у Києві – під українським офісом Європейського банку розвитку і реконструкції. Щоби продемонструвати неможливість заняття водним туризмом без гірської річки. Тому рішуче налаштовані активісти поставили собі за мету врятувати неповторну красу гірських річок. Організатори протесту переконані – знищують усі їхні надії на розвиток зеленого туризму та екстремальних водних видів спорту.

Завдяки минулорічній громадській активності будівництво малих ГЕС у Карпатах — це вже не приватна справа кількох гірських сіл. Подібні акції підтримки відбулися в Києві, Чернівцях, Чорткові та у Верховині. Вимагали від влади відреагувати на їхні вимоги. Зараз спорудження мініГЕС у Карпатах – складна екологічно-енергетична проблема, що викликає обурення у всій Україні. Зацікавилася навіть прокуратура. Адже без врахування думки місцевих громад, незалежних екологів та туристичних організацій, які протестують проти вульгарного руйнування природи, неможливо зняти соціальну напругу. Тому про відновлення будівництва говорити зарано.

Позиція громадськості не в запереченні ідеї малих ГЕС як такої, а у вимогах неухильного дотримання законності і прозорості в її реалізації. Адже йдеться про можливу руйнацію унікальної гірської екосистеми. Коли потоки стануть мілкими, риба загине, а Карпати втратять своє споконвічне обличчя.
Пікетувальники у Києві вважають, що жертвувати безцінною природною спадщиною Карпат в ім’я комерційних інтересів енергетичного лоббі неприпустимо. Доцільність спорудження нових гідроелектростанцій влада не може обгрунтувати нестачею електроенергії. Бо надлишок електрики Україна експортує.

Весела театралізована інсталяція та запальний концерт мандрівного етногурту «Фолкнери» таки змусила у Києві вийти до протестуючих представника ЄБРР. Врешті-решт влада вийшла і до пікетувальників у Івано-Франківську. У обох випадках вони отримали від організаторів всеукраїнської екологічної акції письмові вимоги щодо негайного мораторію на будівництво мініГЕСів у гірських частинах Прикарпаття, Закарпаття і Буковини.

Екологічні активісти непохитні. Одноденною акцією не обмежаться і на захист Карпат обіцяють підняти ледь не всю Україну. Для «Погляду на тиждень» телеканалу ZIK, з Івано-Франківська, Руслан Коцаба

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *