Громада чергового прикарпатського села не підтримала ідею будівництва малих ГЕС

На своєму сході селяни Черників Зеленської сільської ради обговорили проблеми поглиблення малих річок, які протікають селом, проведення ремонту доріг, збору та утилізації сміття, будівництво гідроелектростанції.

На сході були присутні Володимир Калічко – голова районної державної адміністрації, Степан Іроденко – перший заступник голови РДА, керівники відділів та управлінь РДА, Руслан Осташук – директор ДП «Надвірнянський лісгосп», Дмитро Гурмак – заступник начальника Надвірнянського РЕМу, керівники компанії «Західні енергетичні транзити».

Представники цієї компанії продемонстрували фільм про вже споруджені малі гідроелектростанції в Карпатах. В своїх виступах вони переконували, що спорудження ГЕС не несе екологічної загрози довкіллю. Крім того, це – нові робочі місця, сплата податків до місцевого бюджету, укріплення берегів, що призведе до зменшення руйнівних наслідків повені. Проте ці аргументи не переконали громаду, яка не підтримала ідею будівництва малих ГЕС у селі.

Селяни висловили своє незадоволення тим, що важкий автотранспорт НГВУ «Надвірнанафтогаз» та держлісгоспу розбиває дорогу та завдає шкоди мостам. Голова РДА Володимир Калічко повідомив, що з травня почнеться ремонт дороги та звернувся до керівництва НГВУ та держлісгоспу, щоб і вони надали допомогу. Представники усіх підприємств підтримали пропозицію та було вирішено узгодити це питання на спільній нараді.

Також було вирішено найближчим часом надати допомогу громаді в обладнанні переходів і містків через річки.

Серед питань, які найбільше цікавили жителі с. Черник були також будівництво спортзалу в школі, ремонт клубу, відкриття аптеки.

З даних питань фахівці дали відповіді, а крім того, Володимир Калічко зауважив, що РДА звернулася до керівництва ВАТ «Укрнафта» з пропозицією включити в план фінансування соціальних об’єктів будівництво спортзалу та ремонт клубу.

В свою чергу голова РДА запропонував громаді активніше звертатися до влади та керівників підприємств з пропозиціями співпраці.

Для цього необхідно створити громадські ради з числа активних жителів села, які б озвучували перед владою потреби мешканців.
http://www.ecoport.org.ua/news/?pid=26589

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *