Гавайські острови, Бостон і Бейрут обороняють Карпати

Київ, 21 березня 2013 – Сьогодні активісти по всьому світу стають на захист Карпат від забудови малими гідроелектростанціями. Жителі 100 міст України, багатьох Європейських країн, Британії, США, Канади і навіть Лівану та Гавайських островів засвідчують фотографіями свою підтримку населенню Івано-Франківської області, яке бореться проти будівництва малих ГЕС на гірських річках.

«Ми отримали чимало фотографій українців і громадян інших держав, які наполягають, що будівництво малих ГЕС у Карпатах – це не лише справа жителів кількох віддалених сіл Івано-Франківщини, – пояснює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. – Екологічні загрози від такого будівництва хвилюють всіх українців, де б вони не жили».

Активісти наголошують, що забудова русел карпатських річок може призвести до їх пересихання, зникнення риби, зниження рівня грунтових вод, та збільшення загрози сейсмічної активності. Побудова малих ГЕС також порушить Європейську ландшафтну конвенцію, завдасть удару по рекреаційним можливостям регіону, унеможливить розвиток водних видів туризму, особливо рафтингу.

Збір фотографій проти малих ГЕС має продемонструвати керівництву Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) наскільки неприйнятними є їх наміри фінансувати будівництво малих ГЕС в Карпатах, аби банк відмовився від цього проекту.

Нагадаємо, 14 березня в багатьох містах України пролунали суспільні протести, що закликали ЄБРР відмовитись від фінансування малих ГЕС у Карпатах.

Фотогалерею учасників акції можна переглянути на інернет-сайті проти малих ГЕС у мережі Фейсбук http://www.facebook.com/media/set/?set=a.404622426299801.1073741826.100002561413396&type=1

Детальніше про акції 14 березня
Детальніше про фінансування малих ГЕС коштом ЄБРР

Збір фотографій в рамках акції на захист Карпатських річок триває. Активісти закликають всіх небайдужих фотографуватись з плакатами проти малих ГЕС та надсилати фото на адресу [email protected] . Про подальший перебіг акції буде повідомлено додатково.

ДОВІДКА:

Для роботи малої ГЕС вода з річки подається до труби, транспортується трубою на відстань до кількох кілометрів, а далі подається на турбіну для виробництва енергії, що спричиняє цілу низку екологічних та соціально-економічних проблем:
– зникнення водних організмів (в тому числі червонокнижних риб і комах) через знищення середовища існування і відтворення молоді;
– погіршення туристичного потенціалу територій, при цьому деякі види туризму, наприклад, сплав річками, може взагалі зникнути;
– активізація негативних геологічних процесів;
– зміни гідрогеологічної обстановки включно із загрозою зниження рівня грунтових вод.
– відповідне зниження доходів місцевих жителів від обслуговування туристів;
– зникнення риб у річках (у т.ч. 14 видів занесених до Червоної книги України)
– зміна гідрологічного режиму при створенні водосховищ в одних місцях і пересиханні річок в інших;
– збільшення загрози сейсмічної активності

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписав кредитний договір з ТОВ “Гідропауер” щодо будівництва двох малих ГЕС на річці Білий Черемош в Івано-Франківській області загальною потужністю 1,7 МВт. Йдеться про с.Голошине Верховинського району Івано-Франківської області.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

4 коментарі до Гавайські острови, Бостон і Бейрут обороняють Карпати

  1. Сповіщення: Гавайські острови, Бостон і Бейрут обороняють Карпати | Національний екологічний центр України

  2. Сергей Германович Мухачев коментує:

    Устройство ГЭС на реках приводит к потере их нерестовых функций. Это показал трагический опыт строительства ГЭС в России. Не стоит уродовать реки Карпат – одни из последних жемчужин природы на пространстве СНГ. И они являются национальным достоянием украинског народа. Неужели можно допускать уничтожения природного достояния народа ради прибылей безмерно жадных хапуг – банкиров и капиталистов?

  3. Сповіщення: 100 cities against small hydroelectric plants in the Carpathians (photos, map) | Екологічна проблема №1: малі ГЕС у Карпатах

  4. Сповіщення: Влада проти природи | СВЖ «Природа над усе»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *