Дзембронівську міні-ГЕС у Карпатах не будуватимуть?

Сьогодні в Івано-Франківській ОДА відбулось засідання Координаційної ради з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту. Розглядались два питання: про продовження будівництва Дзембронівської малої ГЕС та відновлення Конюшківської малої ГЕС.

З Конюшківською міні-ГЕС на річці Гнила Липа поки що багато питань не виникає. Дозвіл на будівництво з боку сільської ради є, угода про соціально-економічний розвиток укладена. Мала ГЕС функціонувала там і раніше упродовж 15 років, тож тепер йдеться лише про відновлення. Інвестором виступає ПП «Вест Юкрейн ДКГ». Комісія рекомендувала інвестору для остаточного рішення зібрати висновки екологів та інші документи, яких поки що бракує.

З Дзембронівською міні-ГЕС складніше. Її будівництво було призупинено у березні минулого року у зв’язку зі зверненням громадськості. Основні порушення стосувались невідповідності будівництва затвердженому проекту. Сільська рада скасувала дозвіл на будівництво, хоча мала право зробити це лише у судовому порядку. Екологи з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проект будівництва у загальному схвалюють. Зауваження стосуються відсутності соціальної угоди між інвестором Валерієм Миронюком і сільською радою та загрозою того, що паводок змиє недобудовані труби і цим буде завдано шкоди навколишньому середовищу. Інвестор погоджується, що незавершене будівництво несе загрозу, а щодо соціальної угоди повідомив, що намагався контактувати з сільським головою с.Бистрець та громадою, однак конструктивного діалогу досягти так і не вдалось. Валерій Миронюк вже вклав кошти у цей проект, отримав всі необхідні висновки та дозволи, тож призупинення будівництва стало для нього великим ударом.

Представники громадськості з Верховинського району, які взяли участь у засіданні Координаційної ради, стверджують, що у громадських слуханнях з приводу будівництва міні-ГЕС участі не брали. Отець Тимофій з с.Дземброня відзначив, що для будівництва малої ГЕС бракує об’ємів води.

Як підсумок засідання Координаційної ради було рекомендовано Архбудконтролю відізвати дозвіл на будівництво Дзембронівської малої ГЕС. Підставою визнано грубе відхилення від проекту. А подальший позитивний розвиток у будівництві даної міні-ГЕС можливий лише після схвалення громадою.

Втім, перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк повідомив, що позиція облдержадміністрації у питанні будівництва міні-ГЕС є незмінною, і ОДА не відмовляється від їх спорудження.

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *