Державна екологічна експертиза вважає малі ГЕС благом для природи?

Із офіційних джерел стало відомо про плани побудови в Карпатах 550 малих гідроелектростанцій (ГЕС). Так, наприклад, у Закарпатській області, на виконання Програми комплексного використання водних ресурсів Закарпатської області, заплановано 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області, за різними даними, – від півсотні до півтори сотні малих ГЕС, до двох десятків – у Львівській та Чернівецькій областях. Але що буде із природою Карпат після реалізації таких планів?

Місцеві чиновники запевняють громади у величезній користі та вигоді від будівництва малих ГЕС як для місцевого населення, так і для країни в цілому. Мовляв, таким чином ми зможемо позбутися енергетичної залежності України, а місцеве населення отримає дешеву електроенергію та нові робочі місця. Скільки тут правди? І яка небезпека криється в малих ГЕСах?

Екологи з громадських організацій стверджують, що йдеться про наступні загрози:

  • зміну гідрологічного режиму територій, де на місці річок опиняться труби, включно із загрозою зниження рівня ґрунтових вод, можливе зникнення вони у криницях;
  • погіршення туристичної привабливості територій, при цьому деякі види туризму, наприклад, сплав річками (рафтинг), може взагалі зникнути;
  • зниження доходів місцевих жителів від обслуговування туристів;
  • збільшення вирубування лісів для потреб будівництва, водосховищ та прокладання труб.
  • зникнення водних організмів (в тому числі червонокнижних риб і комах) через знищення оселищ, неможливість міграції в місця розмноження.
  • Висновок експертизи онлайн можна переглянути тут:

    В той же час ті, хто хоче будувати ГЕСи, показують документи, з підписами і печатками, які дозволяють цю діяльність. Дивує інше: ті, хто це підписує – невже їм байдуже, що буде з краєм через кілька років? Де будуть відпочивати їх діти? Невже вони думають, що труба – краще, ніж ріка? Нижче надаємо копію «дозволяючого» документу – Прохання ознайомитися. Ви теж згідні, що будувати можна?

    Опубліковано у Документи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

    1 коментар до Державна екологічна експертиза вважає малі ГЕС благом для природи?

    1. zahi коментує:

      Вот объясните мне, кто уже разобрался предметно: реку хотят поместить в трубу длиной 500 м? А дальше что будет с рекой? Вытекать из трубы??
      Меня лично, крайне удивляет формальный подход к такому важному вопросу как распоряжение “рыбными ресурсами”, как они здесь называются. Посчитали сколько рыбы потеряют, аж на 27 582, 3, постановили возместить, да и решили проблему…Классно придумали. А тот факт, что Конституцией предусмотрено, “стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу” остается декларацией..
      А знаете почему? Потому что “Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією”.

      НО “Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.
      Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
      Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб’єкти права власності рівні перед законом”.

      Вывод этой экспертизы прямо таки пестрит ссылками на согласования, к примеру на общественные слушания от 10 г. и о том, что на момент рассмотрения этог овопроса “звернень щодо запланованої діяльності не надходило”.
      А что на самом деле было? Чтобы ответить на ваш вопрос о том, можно ли строить, необходимо смотреть и другие документы…разбираться предметно…кто то этим занимается?
      А если честно, то нельзя там ничего строить, итак уже вырубили половину лесов и загадили реки мусором…

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *