Бригинець: Треба допомогти громаді Хуста врятувати Закарпаття від екологічної катастрофи

Бригинець звернувся до Генпрокурора з вимогою припинити будівництво міні-ГЕС на річці Ріка у Нижньому Бистрому Хустського району Закарпатської області.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця.

«До мене звернулися екологи і громадяни з проханням вплинути на ситуацію, адже забудовник не маючи дозвільних документів, а лише дозвіл на підготовчі роботи, продовжує будівництво ГЕС, незважаючи на категоричну незгоду місцевих жителів та загрозу екологічної катастрофи регіону», – обурений О.Бригинець.

Як відомо, в гірському селі планується зведення плотини, висотою 4 метри, яка повинна перекривати русло річки і накопичувати воду. Наслідки даного будівництва вкрай негативні – висихання річок, що поставить під загрозу водопостачання в м. Хуст та районі (один із водозаборів, що вважається центральною “а ртерією” міста, розміщений на річці Ріка, а з нього постачається питною водою близько 70 % хустян), значне забруднення води, яке призведе до вимирання риби, яка нереститься в цьому місці. Громадські обговорення щодо зазначеного будівництва із місцевими жителями не проводилися.

«Забудовник і місцева влада обіцяє місцевим жителям цукерочки: прибуток у бюджет та нові робочі місця, але, на щастя, громада, на відміну від чиновників, ставить екологічні інтереси рідного краю вище, ніж подачки і тому вимагає недопущення цього будівництва, яке поки навіть недозволене», – наголосив О.Бригинець.

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *