Іхтіологічний заказник місцевого значення «Процівський»

Район:

Об’єкт знаходиться в Бориспільському райноі та займає площу 563 га. Знаходиться у віданні Процівської сільської ради. Створено рішенням 6 сесії ХХІІІ скликання №79-06-ХХІІІ від 02.02.1999 р.

Територія заказнику є важливою відтворювальною базою для риб на Канівському водосховищі, що розміщується вздовж захисної дамби в районі сіл Вишеньки – Проців у «Голубій зоні». Тут є різноманітні фауністичні комплекси та флора, багата реліктовими та ендемічними видами. Площі його зарослих міляків – нерестові угідддя фітофільних видів риб і місце нагулу їх молоді. Багате різноманіття птахів, як перелітних, так і гніздуючих.

Результати обстеження



Обстеження проведене 12.06.10 p.

Цінні території, важливі для нересту та нагулу риби, збережені і досі не підлягли намивам з метою забудови. Великі площі мілин за останні роки підлягли сильному заростанню водяного горіха – вида Червоної книги України, що значно збільшив свою чисельність і почав витісняти інші види і угруповання рослин. Так, в межах заказника під його дією зменшились площі угруповань Зеленої книги України – латаття сніжно-білого,  а також площі угруповань глечиків жовтих. Крім водяного горіха, присутні значні зростання мілин тілорізом і рдестом. Ці заростання унеможливлюють рибне браконьєрство сітками, не даючи змогу ставити сітки і роблячи важко прохідними або взагалі непрохідними численні затоки. Заростання тілоріза і водяного горіха сприяють гніздуванню болотяних крячків – чорного і білощокого, які роблять гнізда на склавинах та скупченнях пружного листя цих рослин. В очеретах і рогозах гніздують болотяні курочки та лиски, крижні, а також очеретянки – велика та лучна. На мілинах годуються сіра та велика біла чапля.

На ряді островів, що входять до заказника, представлені типові заплавні біотопи – вербові та вільхові ліси з типовим набором заплавних видів, зокрема, садовою кропив’янкою, солов’ями, ремезами тощо.

Але попри інтенсивне заростання водяного горіха, досі великі площі займають широкі відкриті плеса, які з кожним роком зменшуються під тиском вищої водяної рослинності.

Інформаційних аншлагів на островах, що попереджатимуть про існування заповідного фонда човни і кораблі, не виявлено.

Велику подяку за допомогу при обстеженні заказника висловлюємо к.б.н. Атамась Н.С.

 

Обстеження 8.04.2015 провели О.Василюк, В.Костюшин, Д.Іноземцева. Заказник через заболочення маловідвідуваний, але на його території чимало рибалок, в т.ч. з підводними рушницями. Вздовж дамби стоять 2 старих інформаційні аншлаги.

Фото – Д.Іноземцева

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind