Ландшафтний заказник місцевого значення «Бушівський»

Район:

Об’єкт знаходиться в Рокитнянському районі та займає площу 148 га. Входить до адміністративних меж Бушівської сільської ради. Підпорядковується Богуславському ДЛГ. В Бушівському лісництві займає кв. 18, вид. 4, 16, 20; кв. 19, 36, всі виділи; кв. 37, вид. 2, 3, 4. Об’єкт створений рішенням Київського облвиконкому від 12.01.1987р. №5.

Лісові насадження, в складі яких ростуть дерева модрини, сосни веймутової, бука, бундука канадського, горіха сірого, вік яких сягає 110-130 років.

Результати обстеження



Обстеження проведене 23.06.2012

Заказник складається з трьох просторово розділених фрагментів єдиного лісового масиву, розміщеного на  південь від сіл Бушеве та Синява.

Перший фрагмент, кв 19, репрезентує старовікове мішане лісонасадження. На думку учасників обстеження саме тут розташовуються найбільші дерева на Київщині. На території ділянки зростають дуби товщиною стовбура у 2-3,5 обхвати, але більш цікаво, що тут виявлена значна кількість веймутових сосен окружністю стовбура у 2 обхвати та модрин у три обхвати. На бічній гілці однієї з таких сосен розміщене заселене гніздо канюка.

Друга ділянка (кв 18) являє собою невеличкий фрагмент молодого листяного лісу, серед якого розміщений один старовіковий дуб.

Третя частина заказника кв.кв.36-37 складається зі старовікових і та середньовікових насаджень листяного та мішаного лісу. Біля західної околиці цієї ділянки розташовано виділ  надзвичайно високих (до40 мі більше) модрин. Поряд з ділянкою, але вже за її межами на північ зростає надзвичайно великий старовіковий дуб орієнтовним віком 400-450 років. Потребує заповідання. Нами підготовлено обґрунтування створення відповідного заповідного об’єкту – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Синявський дуб» (координати 49,63475, 30,53039..

Негативних антропогенних або природних впливів на  територію заказника не виявлено. Усі фрагменти заказника облаштовані охоронними знаками. Також до третьої ділянки переконано заїзд. Єдиним негативним моментом, поміченим при обстеженні є використані гільзи, що розкидані в траві біля межі заказника. Враховуючи велику кількість кабанячих льожок в межах заказника, припускаємо що  періодично тут відбуваються браконьєрські полювання.

На території заказника зосереджується популяція жука-оленя, занесеного до Червоної книги України.

На нашу думку,є необхідність зафіксувати всі старовікові дерева у частинах 1 та 3 заказника, взяти їх на облік і завести відповідну базу даних із координатами та обмірами цих дерев.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind