Ботанічний заказник місцевого значення “Оврамівсько-Івашківський”

Район:

Заказник розташований в межах КСП «Русанівське», с. Русанів Броварського району та займає площу 19 га. Оголошений рішеням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради народних депутатів від 10 березня 1994 року.

В заказнику переважають липово-кленово-дубові ліси. Це сформовані насадження, в деревостані яких переважає дуб. До нього на деяких ділянках на першому ярусі домішується ясен. Майже на всій площі добре виявлений підлісок з ліщини, поодиноко трапляється бруслина європейська. У трав’яному покриві на більшій частині переважають яглиця звичайна, зірочник ланцетовидний, на погорбованих діялнках – осока волосиста. Флористичне ядро утворюють типові неморальні види. Особливу наукову цінність являє тут мсцезростання лілії лісової, занесеної до ЧКУ. Із ссваців тут мешкають козуля та свиня дика, із птахів- дрібні співочі птахи, такі як зяблик, синиця велика, щеврик лісовий, соловейко звичайний, дрізд співочий, дрізд чорний, вівчарик жовтобровий.

(Джерело: Наукова характеристика проектованого Оврамівсько-Івашківського ботанічного заказника загальнодержавного значення у Броварському районі Київської області. Укладачі – О.І. Прядко, Л.А. Якушина, Я.В. Пшеничний)

Результати обстеження



Обстеження проведене 28.06.2012 р.

Заказник знаходиться в прекрасному природному стані. Старовірові дубові насадження з домішкою липи мають добре розвинену ярусну структуру.

На  вході до заказника знаходимо найбільший в області охоронний знак. Хоча інформаційний аншлаг нами не виявлено.

Також на  вході до заказника з боку села виявляємо велике сміттєзвалище, влаштоване селянами

О.Василюк

Об’єкт являє собою ділянку цінного неморального (листяного) лісу, сформованого переважно дубом черещатим, з домішками липи серцелистої, ясена звичайного та ін. Дерева переважно молоді. В чагарниковому ярусі поширені свідина криваво-червона та бузина чорна. В затінку дерев зростають такі типові неморальні види, як вороняче око, конвалія, медунка, купина лікарська, чина чорна, яглиця звичайна та ін. По узліссям цього масиву поширені ділянки лучної рослинності в якій виявлено дзвоники болонські чину бульбисту, стоколос безостий, миколайчики плоські, коров’як чорний, звіробій продірявлений та ін. Масив становить велику цінність для співочих птахів – невтомних борців зі шкідниками полів та садів.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind