Ботанічний заказник місцевого значення “Дубина”

Район:

Об’єкт розташовується в Баришівському районі та займає площу в 4 га. Об’єкт входить в межі Семенівської сільської ради. Заказник створено рішенням Київського облвиконкому №191 від 26.11.1991р.

Заказник створено для збереження та охорони в дубовому лісі рідкісних рослин – валеріани високої, пижма звичайного, буквиці лікарської, перстача білого.

Результати обстеження



Обстеження проведене 28.06.2012 р.

Памятка природи має дуже малу площу і розміщена посеред полів. Сьогодні «Дубина» демонструє якими лісами була вкрита територія в минулому. На незначній площі  заказника збережено повноцінний фрагмент природного дубового лісу.

На території заказника виявлено старий охоронний знак та новий інформаційний аншлаг. Жодних негативних впливів на територію урочища не зафіксовано.

Разом з тим, вважаємо за необхідне створення навколо урочища буферної зони, що  відділяла б його від орних земель та запобігала потрапляння на територію заказника отрутохімікатів з них.

Неподалік заказника розміщена  пам’ятка природи «Вибла могила».

Василюк О.

Фрагмент дубового лісу з фрагментами лучно-степової рослинності розташований неподалік могили Вибла на на платоподібному мисі найвищої тераси Трубіжу, яка переходить у вододільне плато між Трубежем та Супоєм посеред агроландшафту. Характеризується високим фіторізноманіттям, за рахунок поєднання видів характерних для обох типів рослинності. Основу деревостану формує дуб черещатий, свідина криваво-червона, шипшина яблукоплода та ожина ведмежа. У складі лучно-степового травостою зростають костриця лучна, волошка шорсткувата, молочай лозний, борщівник сибірський, дзвоники болонські, грястиця збірна та ін. В складі рослинності дубового лісу зустрічаються ломиніс прямостоячий, наперстянка великоквіткова, буквиця лікарська та ін. Велику цінність даного урочища становить популяція вишні степової. Внаслідок своєї віддаленості від населених пунктів та ізольованості агроугіддями, урочище не зазнає високого антропогенного пресу.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind