Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів»
Об’єкт розташовується на території, що розташована на землях Малобукринської, Грушівської сільських Рад Миронівського району Київськї області та Григорівської сільської Ради Канівського району Черкаської області. Площа об’єкту складає 10711,2 га. Організовано рішенням Черкаської (№ 14-14 від 26.02.2000р.), Киїської (№ 16-10-ХХШ від 17.02.2000р.) обласних Рад та рішенням Загальних зборів АТЗТ «АЕО «Трахтемирів» № 14 від 11.10.1999р.
Ландшафт еродованих височин з гляцілдислокаціями з широким розвитком балок, ярів, зсувів. Переважають лучно-степові і широколистяні формації. Основними лісовими фориаціями є. дубово-соснові, в’язові, осикові, ясеневі, кленові, березові, акацієві, вербові, вільхові, грабові. Ліси мають штучне походження й вік до 50 років. Для закріплення ярів були створені насадження білої акації, сосни звичпйної, в’язу гладкого, дубу звичайного та червоного, липи серцелистої, карагани деревовидної тощо. Меші площі займають типовідля Середнього Придніпров’я грабові та дубово-грабові ліси. У лісах трапляються такі рідкісні види як цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, лілія лісова, що занесені до Червоної книги України. На території парку відмічені також невеликі ділянки заболочених вільхових лісів та вербняки. Відкриті ділянки верхніх частин схилів, які не зазнали відчутного антропогенного впливу зайняті степовою рослинністю. Тту представлені угруповання зональних лучних степів з домінуванням ковили волосистої, костриці овечої, тонконогу вузьколистого тощо. У складі степових угруповань наддніпрянських схилів зростають рідкісні рослини рябчик руський, ковила волосиста, пальчатокорінник майський та регіонально рідкісна рослина анемона лісова.
Територія належить до південного лісостепового фауністичного комплексу з елементами інших комплексів. На території парку мешкають такі рідкісні види, як широковух європейський, горностай, борсук, видра, сліпак подільський, орлан-білохвіст, пугач, кулик-сорока, на прольоті скопа, журавель сірий, червоновола казарка, мідянка, дибка степова, махаон, подалірій, люцина, синявець мелеагр, пістрянка весела, ведмедиця гера, абія блискуча, сколія-гігант, ктир-гігантський, жук-олень (ЧКУ). Мешкають ту також види, що занесені до списків Бернської конвенції: ящірка прутка, ящірка зелена, веретенниця, вуж звичайний, черепаха болотна, жаба озерна, ропуха звичайна, квакша.
Об’єкт має також історично-культурну цінність, оскільки входить до складу Києво-Черкаської локальної групи скіфської культури. Біял сіл Григорівки, Зарубінців, Луковиці, Трахтемирова виявлено багато пам’яток від Трипільської культури до періоду Київської Русі.
(Джерело: Наукове обгрунтування створення об’єкта природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» укладачі – Межжерін С.В., Дудукін О.В, Микитюк О.Ю.)