Про проект

Цей сайт створений командою фахівців експертної групи Ukrainian Nature Conservation Group та Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України в рамках проекту «Громадський контроль та підтримка мережі природно-заповідного фонду в Київській області, як основного напрямку розвитку національної екологічної мережі України», що виконувався Національним екологічним центром України за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Останнє десятиліття в Україні відзначається активним формуванням правової та методичної основи для створення національної екологічної мережі. В більшості областей розроблені і подані на затвердження регіональні схеми екологічної мережі. Схема екомережі Київської області досі не розроблена, в той же час вона є важливою частиною національної екомережі, оскільки область розташована в центрі України і належать до двох кліматичних зон – Полісся і Лісостепової зони. Київську область перетинають кілька великих національних екокоридорів – Дніпровський, Деснянський та Поліський. Також розвиток екомережі Київщини дещо ускладнений наявністю потужної київської агломерації з розгалуженою транспортною інфраструктурою.

У той же час, Україна має значний досвід і успіхи у розвитку мережі природоохоронних територій, більшість з яких формують складові національної екологічної мережі. У зв’язку з цим, з метою розвитку екомережі вирішальне значення має підтримка існуючих охоронюваних територій в пристойному стані а також створення нових територій природно-заповідного фонду. Це питання стає ще більш актуальним у світлі процесів приватизації землі, які вже роблять створення нових охоронюваних територій складнішою задачею.

Хоча кількість заповідних територій у Київській області сягає майже 200, їх загальна площа становить всього 3% площі, що є одним з найнижчих показників в Україні. Крім цього, дані про ці території застаріли і їх поточний стан залишається невідомим. Деякі з них існують тільки на папері, а місцеві жителі часто не знають про існування будь-яких охоронюваних територій в безпосередній близькості від своїх осель. В результаті, необхідний режим використання та охорони не дотримується в багатьох територіях ПЗФ. Місцеві жителі часто виступають проти створення охоронюваних територій, практично не знають та не усвідомлюють ідеї екологічної мережі.

Ідея проекту полягає у розвитку мережі територій ПЗФ (як основного напрямку формування екомережі) та поліпшення їх функціонування шляхом вжиття наступних кроків:
– Аналіз умов існуючих охоронюваних територій, які є найбільш цінними для екомережі регіону;
– Вибір цінних природних територій, які можуть бути перетворені в території ПЗФ і включені в екологічну мережу, а також підготовку наукових обгрунтувань для створення територій ПЗФ;
– Розробка веб-сайту про природно-заповідний фонд в Київській області та екомережу з метою інформування місцевого населення і влади та залучення їх до створення і підтримки територій ПЗФ та екологічних мереж.
– Проведення регіонального семінару щодо територій ПЗФ та екологічної мережі Київщини.

Звіт по проекту «Громадський контроль та підтримка мережі природно-заповідного фонду в Київській області, як основного напрямку розвитку національної екологічної мережі України»
http://pryroda.in.ua/kyiv-region/zvit2012/

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind