Збережи першоцвіти!

Саме так називається фотовиставка, відкриття якої відбулося третього березня у Київському будинку природи.

Ініціатори і організатори виставки – Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи “Зелене майбутнє”, Спілка креативних фотографів і, власне, сам Київський будинок природи. Тому авторами фоторобіт, представлених на виставці, були, в основному, члени цих організацій – Олексій Василюк, Дар’я Іноземцева, Михайло Богомаз, Марія Шевченко, Сергія Гладкевича. 

Фотовиставка складається ніби з двох частин – позитивної і негативної.
Позитивна – це фотографії першоцвітів у природі. Це не просто гарні фотографії – це символ перемоги весни над зимою. Підсніжники і крокуси, що пробиваються з-під снігу, поля квітів і поодинокі першоцвіти у дикій природі. Ба, ні – навіть і не зовсім у дикій. Хатина, скирда сіна, а перед нею – лука з крокусами. Хіба хтось відмовився б від такої краси перед своїм будинком?

А, виявляється, що – так. Люди відмовляються від природної краси дикорослих квітів, міняючи її на ефемерну красу квітки-у-вазі на один день. Та що там – деякі квіти навіть до ваз не доживають. Про це, зокрема, свідчить фотографія “Доля букету” (автор – Олексій Василюк). Першоцвіти безжально винищуються людьми: кимось – заради примарної краси, кимось – заради грошей. Цій тематиці присвячена “негативна” частина виставки – фотографії бракон’єрів в лісі, торговців першоцвітами з різних регіонів нашої країни, рейдів з вилучення зірваних червонокнижних рослин.

Думаю, всі зрозуміють, чому дана фотовиставка відкрилась саме зараз. Адже зовсім скоро – Міжнародний жіночий день, Восьме березня. І чоловіки почнуть дарувати жінкам квіти активніше, ніж вони це роблять у будні дні. Тому на першоцвіти буде здійснена нова атака квіткових бракон’єрів.

Мета виставки – показати, які гарні першоцвіти саме у природі, щоб спонукати людей не рвати і не купувати ці квіти. Адже немає попиту – немає і пропозиції. Якщо люди не будуть купувати першоцвіти, то їх перестануть винищувати. І тоді можна буде гуляючи лісом, просто милуватись квітами. А, може, колись і перед вашими вікнами засиніє поле крокусів чи пролісок – хіба ви відмовитесь від такої краси?

Виставка “Збережи першоцвіти!” триватиме в Київському будинку природи до 11 березня. Адреса: вул. Рогнідинська, буд. 3 (неподалік від станції метро “Палац спорту”, можна за стрілочками в метро зорієнтуватись з вулицею, а за пам’ятником Шолом Алейхему – з будинком).

Опубліковано у Новини, Першоцвіт | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *