У Києві згорів Труханів острів

Суха погода та недбалість великої кількості відвідувачів упродовж пасхальних свят стало причиною десятків лісових пожеж на Трухановому острові у Києві.

Протягом пасхальних днів від вогню сильно постраждала південна частина острова, де збереглись найбільш цілісні природні ландшафти та зростають рідкісні рослини. Вогнем знищено ділянки п”ятдесятирічної сосни та майже суцільно підлісок, стовбури деяких дерев ушкоджено на висоту понад три метри, знищено місця гніздування птахів. Суцільні ліси півдня острова у деяких місцях зараз нагадують величезне згарище. За характером пожеж можна з впевненістю сказати, що це умисні підпали, коли відпочиваючі на острові громадяни заради розваги підпалюють суху траву.

Цікавими на цьому тлі є нещодавні заяви очільників Києва, що місто підготувалося до гасіння лісових пожеж в усіх лісопаркових господарствах. А насправді виходить так, що міська влада не знає, як приборкати пожежу у парку в центрі міста.
Ситуацію, що склалася, коментує магістр екології Вікторія Іванець: «Звичайно, дуже зручно посилатись на суху погоду та безконтрольність масового відпочинку. Але хто заважав міській владі вжити заходів для упередження можливих лісових пожеж на острові? Чому парковою зоною безконтрольно роз`їжджає автотранспорт, і це при тому, що на острів веде лише одна дорога, рух на якій легко проконтролювати? Хто заважав міській владі облаштувати на острові мінералізовані смуги, які б завадили поширенню лісових пожеж? Хто взагалі відповідає за пожежну безпеку на острові і чому лісові пожежі гасяться вручну із допомогою лопат? Невже в міста немає кращої техніки для гасіння пожеж?»

Для контактів: Олександр Соколенко
Молодіжне відділення НЕЦУ
097-396-92-88

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *