ТОВ “НЕРУМ” прикривається недійсним Дозволом Мінприроди

Як повідомлялось раніше, Державна екологічна інспекція у Донецькій області за дорученням Генеральної пркуратури здійснила позапланову перевірку ТОВ “НЕРУМ”, що є власником Донецького міського дельфінарію “НЕМО” (а також дельфінаріїв у Харкові, Києві, Ялті і Одесі) 17 грудня 2009 року. 

2

фото http://www.obriy.pib.com.ua/2008/19_08/09.shtml

Перевірка встановила, що будівництво Донецького дельфінарію здійснено без погодження з територіальним органом Міністерства охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області, що є порушення вимог ст. 42 Закону України “Про тваринний світ”. На час перевірки не представлено Висновку державної екологічної експертизи щодо будівництва Донецького дельфінарію.

У ТОВ “НЕРУМ” відсутній дозвіл на утримання диких тварин у неволі, та дозвільні документи, що підтверджують законність надання морських ссавців-китоподібних, які занесені до Червоної книги України, у приватну власність та розведення їх у неволі, що є порушенням вимог законодавства України з питань охорони навколишнього природного середовища.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України у своєму листі до Донецької міської громадської організації “Гуманіст” № 22629/11/10-09 від 28 грудня 2009 року також повідомляло, що Донецький дельфінарій не звертався до них за дозволом на вилучення дельфінів з природного середовища.

Однак, Управління культури і туризму при Донецькій міській раді повідомляє, що ТОВ “НЕРУМ” сумісно з ТОВ “Океанаріум Аквамарін” мають дозвіл від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на здобування тварин, які занесені до Червоної книги України.

В чому причина таких розбіжностей в повідомленнях різних інстанцій?

Справа в тому, що ТОВ “НЕРУМ” надало Донецькій міській раді свій Дозвіл на здобування тварин, занесених до Червоної книги України, наданий Міністерством охорони навколишнього природного середовища України 19 липня 2007 року (№ 6870/20/4-10).

Однак, Донецька міська рада не врахувала того, що Наказом № 165 від 31 березня 2008 року Міністерство охорони навколишнього природного середовища України ввело Мораторій на вилов червонокнижних дельфінів на три роки (тобто до 2011 року) і з квітня 2008 року всі Дозволи на вилучення червонокнижних дельфінів з природного середовища, видані Міністерством охорони навколишнього природного середовища України в попередні роки, були анульовані.

Таким чином, Дозвіл ТОВ “НЕРУМ” на здобування червонокнижних тварин від 19 липня 2007 року не має юридичної сили. Всі дельфіни, вилучені ТОВ “Нерум” з природного середовища існування після березня 2008 року здобуті браконьєрським способом.

Опубліковано у Кампанія проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях | Теґи: , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *