Тепер ведмедя легше зустріти в ресторані аніж у лісі

Нам стало відомо, що на території ресторану «Гуцульський двір» за адресою м. Львів вул. Щирецька, 36 утримується бурий ведмідь – зникаючий вид, що занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, охороняється Бернською конвенцією.
IMG_4857-1
970637_760471400644196_1804200452_n

Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України, прийнятих відповідно до її повноважень. Спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється.
Відповідно да Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Відповідно до Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах
3.1. Утримання диких тварин у неволі допускається, якщо: створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям; дотримані вимоги, встановлені Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”; наявні документи, що підтверджують законність набуття дикої тварини.
3.2. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається.
3.5.1. Місце утримання тварин має забезпечувати достатній простір для розміщення диких тварин, бути обладнаним необхідними пристосуваннями, що забезпечують їх життєдіяльність (нори, гнізда, укриття, ставки, басейни тощо).

Ведмідь належить ПП «Модель». На в.о. директора ПП «Модель» Хомишин Зоряну Романівну складено адміністративний протокол та справу щодо вилучення ведмедя передано в Залізничний районний суд м.Львова.
У разі відсутності дозволу щодо утримання дикої тварини в неволі, місце, де утримається тварина має статус тимчасового місця перебування і права власності на цю тварину у ПП «Модель» немає.
У зв’язку із вищезазначеним просимо Екоінспекцію міста Львів вжити заходів щодо вилучення бурих ведмедів з ресторану «Гуцульський двір» у ПП «Модель» у зв’язку з відсутністю дозволів на їхнє утримання та направити на реабілітацію в Центр реабілітації для ведмедів на базі Національного природного парку «Синевир» або в один із зоопарків України.

Опубліковано у Зоозахист. Додати до закладок постійне посилання.

3 коментарі до Тепер ведмедя легше зустріти в ресторані аніж у лісі

  1. Олесь коментує:

    Не дуже давно був в ресторані «Гуцульський двір» і побачив там ведмедя в клітці, а ось тепер знайшов статтю на вашому сайті “Тепер ведмедя легше зустріти в ресторані аніж у лісі” (http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/teper-vedmedya-lipshe-zustrity-v-restorani-nizh-u-lisi/)
    Хотів запитати як проходить справа щодо вилучення ведмедя яку було передано в Залізничний районний суд?

  2. Наталья Вишневская коментує:

    Державна екологічна інспекція у Львівській області 2 рази подавала в суд. Перший раз програла, а другий раз суд відхилив вилучення ведмедя й присудив штраф у розмірі 50 грн. Ведмедиця лишається досі там. Власники відмовляються перевезти її до реабілітаційного центру “Синевір”.

  3. Ірина коментує:

    і що це все,на тому все зупинилось? Шо значить відмовляються?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *