5 вересня Дружина Охорони Природи “Зелене майбутнє” відвідала акцію “Човнярі за чистоту довкілля-2015”, яка була організована разом зі Спілкою човнярів України. Спонсором заходу була Національна мережа будівельно-господарських гіпермаркетів “Епіцентр К”. Метою цього заходу було прибирання островів Малий та Великий, які входять до РЛП “Дніпровські острови”, та встановлення інформаційних щитів, яких до цього часу не було.
Регіональний парк створено ще в далекому 2004 та керівництва у ньому немає по цей день, тому належна охорона островів не здійснюється і всі правила порушуються.
Акція розпочалась з маленької прес-конференції, на якій ми ознайомились з діяльністю присутніх організацій та подальшими планами дій.
Після конференції, спорядивши човни всім необхідним, ми вирушили до місця призначення. Дорогою важко було не помітити скільки людей перебуває на Дніпрі і скільки сміття вони викидають у воду, не задумуючись про наслідки. Коли наш човен причалив до берега, перше, що ми побачили, це були купи пляшок, поліетиленових пакетів та багато різного сміття. Всі відходи, які були завезені сюди місцевими жителями, рибалками й туристами, залишились на березі. Та, як не дивно, більшість сміття було у прибережній зоні, а не в середині острова. Це пояснюється тим, що різний мотлох, викинутий у воду, весняним паводком прибиває до берега, де він застряє між гілок верб та акацій.
Ми довго не барились і приступили до роботи, озброївшись лопатами, граблями, великими сміттєвими пакетами та мішками. Учасники розійшлися в різні сторони острова та робота закипіла. Час летів швидко, мішки наповнювались, а кількість сміття, відповідно, зменшувалась. Рекордсменами серед мотлоху були пластикові пляшки, пляшки з-під алкоголю та пінопласт. Останній зустрічався усюди, причиною цього є місцеві браконьєри та звичайні рибалки, які використовують його у своїх риболовецьких цілях.
Час пролетів зовсім непомітно, всі були втомлені, а човни навантажені сміттям. Його було так багато, що його вивезти все одразу не вдалось. Та це не злякало наших човнярів, тому що вони роблять це не вперше.
Робота була закінчена і всі лишились задоволені: і від чистоти, і від відчуття, що день пройшов не дарма.
Завершальною частиною акції був бенкет. Члени спілки човнярів України приготували смачну рибну юшку і пригощали всіх учасників. Згодом всіх було переправлено на “материк”.
Всі задуми було виконано, але чи буде дотримано всіх правил перебування на островах, ми не знаємо. Залишається лише вірити, що у парку з’явиться адміністрація, яка буде належно за всім наглядати, а пересічні кияни стануть оберігати природу серед якої живуть, бо ніщо так не красить столицю, як чисті береги Дніпра.
Текст: Воробей Павло.
Фото: Дарія Ширяєва.