ПРЕС-РЕЛІЗ Лісомисливське господаство саботує створення національного парку на Київщині

Перший заступник Державного комітету лісового господарства України Марчук Ю.М. та керівництво Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства (Дніпровсько-Тетерівське ДЛМГ) саботують створення національного природного парку на Київщині.

Національний природний парк (НПП) «Дніпровсько-Тетерівський» має бути створений відповідно до Указу Президента України від 01.12.2008 №1129 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» на базі Дніпровсько-Тетерівського ДЛМГ, яке займає площу 30,4 тис. га у Вишгородському та Іванківському районах на Київщині.
Національні природні парки – це території природно-заповідного фонду, де охорона природи поєднується з організованим туризмом та екологічною освітою. В Україні є більше 20 національних парків та планується створення ще більше 40 нових. На початку листопада цього року голова Державного комітету лісового господарства України Тимошенко М.М. погодив створення НПП «Дніпровсько-Тетерівський».

Однак, не дивлячись на це, керівництво Дніпровсько-Тетерівського ДЛМГ та перший заступник Державного комітету лісового господарства України Марчук Ю.М. відверто саботують виконання Указу Президента та погодження голови Державного комітету лісового господарство України, відмовляючись давати до Міністрества охорони навколишнього природного середовища України погодження на створення національного парку, через начебто небезпечне радіаційне забруднення даної території. Однак ця «радіація» не заважає Дніпровсько-Тетерівському ДЛМГ постійно організовувати масштабні полювання та зводити елітні будинки на березі р. Тетерів і в урочищах «Акація» та «Острів» (http://oglyadach.com/news/2007/8/22/165824.htm). Крім того, серед лісового масиву лісомисливського господарства розміщено кілька сіл, що підтверджує думку про те, що перешкодою у створенні тут національного парку є зовсім не радіація.

Ситуація зі створенням цього НПП підтверджує відсутність виконавчої дисципліни та повагу до керівництва у структурі Держкомлісгоспу (у першу чергу – до голови комітету – Тимошенка М.М.) та зайвий раз підтверджує загальну анархію у діяльності державних органів влади.

Створення «Дніпровсько-Тетерівського» національного парку дозволить припинити жорстоке вбивство диких звірів заради забави та спрямувати розвиток цієї території у природоохоронному і туристичному напрямку.

Громадські природоохоронні організації звернулись до Кабінету Міністрів України з проханням втрутитись у дану ситуацію та забезпечити створення національного природного парку „Дніпровсько-Тетерівський”.

Контакт:
Богомаз Михайло, ДОП „Зелене Майбутнє” +38063 619 06 81

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.