Перемоги природоохоронців над фотографами-живодерами в Криму

Значною проблемою охорони рідкісних видів тварин в Україні лишається використання тварин фотографами. Такі дії прямо заборонені Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Наприкінці 2009 р. активісти Національного екологічного центру України виявили в АРК Крим декількох таких «діячів», зокрема, на території смт. Міжводне Чорноморського району АР Крим та у місті Євпаторія.

Так, у Міжводному відпочиваючим пропонували сфотографуватися з папугою-ара та мавпою, у Євпаторії – з відчизняними хижами птахами. У с.Міжводному «підприємці» найчастіше були помітні на пляжі, у Євпаторії – біля фонтану, що розташований поряд з пам’ятником Гераклу.
Дані дії суперечать Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та постанові Верховної ради АР Крим, що забороняє використання диких тварин з комерційною метою без спеціальних документів. Тому активісти НЕЦУ звернулися до Рескомприроди АР Крим та ГУ МВС АР Крим. Нещодавно НЕЦУ було отримано листа щодо наслідків розслідування цих злочинів.
Як повідомив заступник голови державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища А.Фурс, «спеціальним підрозділом Мінприроди – Республіканським комітетом Автономної республіки Крим при проведенні перевірки було затримано громадянина Піддубного В.А., який здійснював фотопослуги з дикими тваринами в смт. Міжводне Чорноморського району без дозвільних документів. Матеріали перевірки направлені до суду».
Окрім того, держекоінспектором Рескомприроди Криму спільно з представниками Азово-Чорноморської інспекції та Євпаторійської прокуратури проведено перевірку на території м. Євпаторія щодо незаконного фотографування з дикими тваринами. Порушники зникли з місця події та покинули диких птахів, яких передано до Ялтинського зоопарку «Казка».

Довідка. Як правило, тварини, на стражданнях яких наживаються ділки-фотографи, – це мавпи, крокодили, удави, різноманітні хижі птахи, які підпадають під дію Міжнародної конвенції про перевезення і продаж рідкісних видів тварин. Зазвичай усі ці тварини провезені контрабандою. Тварини при фотографуванні перебувають в умовах, зовсім не пристосованих до їхнього способу життя, і досить швидко помирають.
Київ першим із міст України, керуючись Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», заборонив фотографам-живодерам здійснювати комерційну фотозйомку з дикими та екзотичними тваринами на вулицях міста (розпорядження Голови КМДА №678 «Про заходи щодо утримання диких тварин у Києві», 2007 р.). Пізніше, за аналогією, парламент Криму також прийняв подібну постанову.

Олег Андрос, Національний екологічний центр України.
097-5027551

Опубліковано у Зоозахист. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *