Міжнародні протести проти планів побудови нового дельфінарію в Києві

українською  Радольфцель / Київ – 11/03/2012 – Плани з будівництва нового дельфінарію в Київському зоопарку підштовхують захисників прав тварин у всьому світі до дій. Вони організувалися на Facebook, закидують відповідальні органи в Києві електронними листами та просять відхилити цей проект.

 


15 березня Київська міська Рада буде розглядати питання про те, прийняти чи відхилити цей проект. Директор Київського зоопарку Олексій Толстоухов не підтримує  побудову такого об’єкту.
В цей день українські борці за права тварин, представники Національного екологічного центру України, Дружини охорони природи м. Києва «Зелене Майбутнє», Фейсбук-групи «Земляни» також будуть протестувати проти побудови нового дельфінарію в Києві. Вони вийдуть під стіни Київської міської Ради.
ProWal –  німецька організація з захисту прав тварин, яка успішно виступає в усьому світі за закриття дельфінаріїв та загалом проти утримання морських ссавців в неволі.
Дельфіни дуже соціальні тварини, які живуть великими групами в морі в так званих дельфінячих зграях. В них величезна рухова активність, в природі вони можуть долати щодня відстані більше 50 кілометрів, занурюватися в море до глибини 500 метрів.
Дружнє утримання морських ссавців в неволі неможливе, тому що в неволі не можуть бути задоволені навіть найелементарніші їхні потреби. Дельфінарій ніколи не зможе замінити дику природу.
Вдень і вночі тварини не захищені від шуму насосів для очищення води в дельфінарії. Для дезінфекції води у великих кількостях використовується хлор. Це має прямі наслідки для здоров’я тварин. Їдкий хлор пошкоджує чутливу шкіру та очі дельфінів.
Поряд із численними свистячими звуками, дельфіни застосовують ультразвукові сигнали для ехолокації. У дельфінарії їхні власні сигнали відбиваються від бетонних стін. Гідролокаційна система дельфінів сильно послаблюється в закритих ємностях, це важливе відчуття майже повністю атрофується в неволі.
Неволя, самотність, їжа і одноманітність призводять до фізичних та емоційних страждань тварин. Середня тривалість їхнього життя в дельфінарії значно нижча, ніж у їхньому природному середовищі існування. Причинами смерті часто стають пневмонія, ураження печінки та виразки шлунка.
Всесвітньо відомий океанолог Жак-Ів Кусто не міг дивитися на дельфінів у неволі, він не уявляв, як можна вижити в бетонному басейні.
У Західній Європі дельфінарії залишилися в минулому. На сьогодні в 13 державах-членах ЄС (Великобританії, яка закрила всі 30 своїх дельфінаріїв, Естонії, Ірландії, Латвії, Люксембургу, Австрії, Польщі, Румунії, Словаччині, Словенії, Чехії, Угорщині і Кіпрі) не працюють дельфінарії.
У багатьох країнах завдяки проведенню кампаній по захисту прав тварин та показу документального фільму «Бухта», який отримав «Оскар», спостерігається чітка тенденція до закриття дельфінаріїв, громадяни відмовляються відвідувати ці установи. У Німеччині з колись існуючих 9 дельфінаріїв зачинено шість. В 2012 році буде закритий ще один дельфінарій в зоопарку Мюнстера. В країнах Західної Європи майже неможлива поява нових дельфінаріїв.
Скрізь через жорстоке поводження з тваринами люди виходять на вулиці та  протестують проти дельфінаріїв, вимагають їх закриття.
Андреас Морлок, генеральний директор ProWal, який нещодавно відвідав декілька дельфінаріїв в Україні, дуже стурбований просто катастрофічними порушеннями при утриманні дельфінів та недбалістю до цих чутливих істот
Дельфінарії «Немо» пропонують комерційні шоу для відвідувачів, які схожі на циркові вистави, де ці розумні морські ссавці мають демонструвати дурні трюки. Тварини потрапили в пекло з напівголодним навчанням за винагороду, неприродною для них поведінкою (балансування кульками, принесенням пластикових тарілок, жонглюванням кільцями, стрибками через перешкоди). Вечірнє «романтичне шоу» по суботах є абсолютно неприйнятним. Прямо на краю басейна горіли феєрверки, а артисти-пожирачі вогню забруднювали повітря смердючим керосином. Існують також програми, такі як «плавання і дайвінг з дельфінами», дельфінотерапія, яка визнана наукою як не успішна.
В маленьких круглих басейнах (діаметром 20 метрів, глибиною чотири метри) дельфіни можуть плавати тільки монотонно, нескінченними колами. Якщо дельфін хотів би проплисти принаймні одну хвилину вперед, йому б знадобився басейн довжиною від 800 до 900 метрів.
Більшість дельфінів мали глибокі подряпини, тому що їх атакували інші дельфіни під час сутичок за переважання. Басейни не мають захисних протекторів для тварин.
Часто дельфіни б’ють своїми хвостовими плавцями по воді, це є ознакою агресивного поводження. Відвідувачі, часто батьки з дітьми , яким пропонують плавання з дельфінами або дельфінотерапію, піддаються великій небезпеці та ризику.
Прямі контакти між людьми і дельфінами в неволі з обох сторін дають істотний ризик захворювання через перенесення бактерій або травми. Взуття та руки відвідувачів, які торкаються тварин, не дезинфікуються. В кожному дельфінарії «Немо» є звичайною справою, коли тренери нешанобливо стоять на дельфінах і катаються на них по басейну. Крім того, вони стають на носи морських ссавців, що може призвести до значних травм у тварин. Музика під час виступів дуже гучна, немов на дискотеці. Дельфіни чують в десять разів краще, ніж людина, сприймають частоти, які людське вухо не може відчути. Це є причиною постійного стресу в дельфінів.
Чотири дельфіни «Шкіпер», «Боцман», «Дорі» і «Неллі» в київському дельфінарії «Немо» були впіймані з дикої природи в японському рибальському селищі Тайцзи. Там морських ссавців ловлять для всесвітньої індустрії дельфінів. Тварин, яких не можуть використати для цього, вбивають. Одиниця ціни за гарного дельфіна складає до 150.000 доларів США, що робить вилов дельфінів прибутковою справою. М’ясо мертвих дельфінів для японського ринку рибалки продають за 600 доларів США. У всьому світі відлов дельфінів, вбивство і продаж до дельфінаріїв буде піддаватися різкій критиці.
Україна та зокрема кампанія «Нерум» несуть пряму відповідальність за злодіяння в Японії!
Дельфіни, які утримуються в «Немо», зазнали неймовірних жахів в своєму житті і тепер їх використовують заради чисто комерційних інтересів. Не допустіть, щоб компанія, яка підтримує полювання на цих тварин, дискредитувала образ України в цілому світі.
Зусилля з розмноження дельфінів в неволі зазнали невдачі. За останні 15 років в Україні в неволі народилося лише 10 дельфінів. Скільки з них вижило, досі невідомо. В лютому 2012 року в цілому в дельфінаріях України нараховувалось 74 дельфіна, що свідчить про те, що більшість дельфінів було спіймано в дикій природі.
Стійке розмноження дельфінів в неволі неможливе ні в Україні, ні в Європі. За 40 років спроби Європи з розведення дельфінів не привели до успіху. В Європі немає дельфінів третього покоління.
Україна прагне стати членом ЄС, для цього потрібно виконати багато вимог. Наприклад, у державах-членах ЄС заборонений вилов дельфінів та їх імпорт.
Заступник міністра екології та природних ресурсів України Ігор Вільдман під час зустрічі з ProWal 02 березня 2012 р. заявив, що він «друг дельфінів № 1 в Україні». Він запевнив, що Міністерство готове перейняти досвід держав-членів ЄС щодо заборони вилову та імпорту дельфінів.
До того ж в Україні Міністерством охорони навколишнього природного середовища 20 вересня 2011 року було подовжено Мораторій на вилучення дельфінів з природного середовища http://www.menr.gov.ua/content/article/9351?print=true. В майбутньому це зробить неможливим імпорт дельфінів в Україну та їх вилов у Чорному та Азовському морях.
Кожен новий проект з будівництва дельфінаріїв має бути відхилений, адже вже сьогодні можна передбачити, що ці об’єкти більше не зможуть отримати дельфінів із дикої природи.

Projekt Walschutzaktionen (ProWal)
Gemeinnützige Meeressäuger-Umweltschutzgesellschaft
gUG (haftungsbeschränkt) –
St-Nr.: 18158/02431
Amtsgericht Freiburg HR B 704171
Gesellschafter-Geschäftsführer: Andreas Morlok

Haydnstrasse 1
D-78315 Radolfzell
Tel: 0049 (0)7732 14324
E-Mail: [email protected]
Internet: www.walschutzaktionen.de
ProWal in Wikipedia: http://de.wikipedia.org/wiki/ProWal
Международные протесты против планов постройки нового дельфинария в Киеве

на русском
Радольфцель / Киев – 11/03/2012 – Планы по постройке нового дельфинария в Киевском зоопарке призывают к действиям защитников прав животных по всему миру. Они организовались на Facebook, закидывают ответственные органы в Киеве электронными письмами и просят отклонить этот проект.
15 марта Киевский городской Совет будет рассматривать вопрос, принять или отклонить этот проект. Директор Киевского зоопарка Алексей Толстоухов не поддерживает  постройку такого объекта.
В этот день украинские борцы за права животных, представители Национального экологического центра Украины, Дружины охраны природы г. Киева «Зелене Майбутнє», Фейсбук-группы «Земляне» также будут протестовать против постройки нового дельфинария в Киеве. Они выйдут под стены Киевского городского Совета.
ProWal –  немецкая организация по защите прав животных, которая успешно выступает во всём мире за закрытие дельфинариев и в целом против содержания морских животных в неволе.
Дельфины  – социальные животные, которые живут большими группами в море, так называемыми дельфиньими стаями. Они обладают большой двигательной активностью и в природе могут преодолевать каждый день более 50 километров, погружаться в море на глубину 500 метров.
Дружественное содержание морских животных в неволе невозможно, так как в неволе не могут быть удовлетворены даже самые элементарные их потребности. Дельфинарий никогда не сможет заменить дикую природу.
Днем и ночью животные не защищены от шума насосов для очищения воды в дельфинарии. Для дезинфекции воды в больших количествах используется хлор. Это имеет прямые последствия для здоровья животных. Едкий хлор повреждает чувствительную кожу и глаза дельфинов.
Вместе с многочисленными свистящими звуками, дельфины применяют ультразвуковые сигналы для эхолокации. В дельфинарии их собственные сигналы отбиваются от бетонных стен. Гидролокационная система дельфинов сильно страдает в закрытых ёмкостях, это важное чувство почти полностью атрофируется в неволе.
Неволя, одиночество, еда и однообразие приводят к физическим и эмоциональным страданиям животных. Средняя продолжительность их жизни в дельфинарии значительно ниже, чем в природных условиях. Причинами смерти часто становятся пневмония, повреждения печени и язва желудка.
Всемирно известный океанолог Жак-Ив Кусто не мог смотреть на дельфинов в неволе, он не представлял, как можно выжить в бетонном бассейне.
В Западной Европе дельфинарии остались в прошлом. Сегодня в 13 государствах-членах ЕС (Великобритании, которая закрыла все 30 своих дельфинариев, Эстонии, Ирландии, Латвии, Люксембурге, Австрии, Польше, Румынии, Словакии, Словении, Чехии, Венгрии и на Кипре) не работают дельфинарии.
Во многих странах благодаря проведению кампаний по защите прав животных и показа документального фильма «Бухта», который получил «Оскар», наблюдается четкая тенденция к закрытию дельфинариев, граждане отказываются посещать эти заведения. В Германии из ранее действующих 9 дельфинариев закрыто 6. В 2012 году будет закрыт еще один дельфинарий в зоопарке Мюнстера. В странах Западной Европы почти невозможно появление новых дельфинариев.
Повсюду из-за жестокого обращения с животными люди выходят на улицы и протестуют против дельфинариев, требуют их закрытия.
Андреас Морлок, генеральный директор ProWal, который недавно посетил несколько дельфинариев в Украине, очень обеспокоенный просто катастрофическими нарушениями при удержании дельфинов и халатностью к этим чувствительным созданиям.
Дельфинарии «Немо» предлагают коммерческие шоу для посетителей, которые похожи на цирковые представления, где эти умные морские млекопитающие должны демонстрировать дурацкие трюки. Животные попали в ад с полуголодным обучением за награду, неприродным для них поведением (балансирование мячиками, принесением пластиковых тарелок, жонглированием кольцами, прыжками через преграды). Вечернее «романтическое шоу» по субботам  абсолютно неприемлимым. Прямо на краю бассейна горели фейерверки, а артисты-пожиратели огня загрязняли воздух вонючим керосином. Существуют также программы, такие как «плавание и дайвинг с дельфинами», дельфинотерапия, которая признана наукой как не успешная.
В маленьких круглых бассейнах (диаметром 20 метров, глубиной четыре метра) дельфины могут плавать только монотонно, не прекращающимися кругами. Если дельфин хотел бы проплыть как минимум одну минуту вперёд, ему бы понадобился бассейн длиной от 800 до 900 метров.
У большинства дельфинов были глубокие царапины, потому что их атаковали другие дельфины во время стычек за превосходство. Бассейны не имеют никаких защитных протекторов для животных.
Часто дельфины бьют своими хвостовыми плавниками по воде, это является признаком агрессивного поведения. Посетители, часто родители с детьми, которым предлагают плавание с дельфинами или дельфинотерапию, подвергаются большой опасности  и риску.
Прямые контакты между людьми и дельфинами в неволе с обеих сторон дают существенный риск заболевания через перенесение бактерий или травмы. Обувь и руки посетителей, которые притрагиваются к животным, не дезинфицируются. В каждом дельфинарии «Немо» обычное дело, когда тренеры непочтительно стоят на дельфинах и катаются на них по бассейну. Кроме того, они становятся на нос морских млекопитающих, что может привести к значительным травмам у животных. Музыка во время выступлений очень громкая, как на дискотеке. Дельфины слышат в десять раз лучше, чем человек, воспринимают частоты, которые человеческое ухо не может почувствовать. Это причина постоянного стресса у дельфинов.
Четыре дельфина «Шкипер», «Боцман», «Дори» и «Нэлли» в киевском дельфинарии «Немо» были пойманы из дикой природы в японском рыбачьем поселении Тайцзы. Там морских млекопитающих ловят для всемирной индустрии дельфинов. Животных, которых не могут использовать для этого, убивают. Цена за хорошего дельфина составляет до 150.000 долларов США, что делает вылов дельфинов прибыльным делом. Мясо мертвых дельфинов для японского рынка рыбаки продают за 600 долларов США. Во всём мире вылов дельфинов, убийство и продажа в дельфинарии поддаётся резкой критике.
Украина и, в частности, кампания «Нерум» несут прямую ответственность за злодеяния в Японии!
Дельфины, которые содержатся в «Немо», пренесли невероятные ужасы в своей жизни и теперь их используют ради чисто коммерческих интересов. Не допустите, чтобы кампания, которая поддерживает охоту на этих животных, дискредитировала образ Украины в целом мире.
Усилия по размножению дельфинов в неволе претерпели неудачу. За предыдущие 15 лет в Украине в неволе родилось только 10 дельфинов. Сколько из них выжило, до сих пор неизвестно. В феврале 2012 года в целом в дельфинариях Украины насчитывалось 74 дельфина, что свидетельствует о том, что большинство дельфинов было поймано в дикой природе.
Стабильное размножение дельфинов в неволе невозможно ни в Украине, ни в Западной Европе. За 40 лет попытки Европы по разведению дельфинов не привели к успеху. В Европе нет дельфинов третьего поколения.
Украина стремится стать членом ЕС, для этого необходимо осуществить множество требований. Например, в государствах-членах ЕС запрещен вылов дельфинов и их импорт.
Зам. министра экологи и природных ресурсов Украины Игорь Вильдман во время встречи с ProWal 02 марта 2012 г. заявил, что он «друг дельфинов № 1 в Украине». Он заверил, что Министерство готово перенять опыт государств-членов ЕС касательно запрета вылова и импорта дельфинов.
Также в Украине Министерством охраны окружающей среды 20 сентября 2011 года был продлен Мораторий на изъятие дельфинов из природной среды http://www.menr.gov.ua/content/article/9351?print=true. В будущем это сделает невозможным импорт дельфинов в Украину и их вылов в Чорном и Азовском морях.
Каждый новый проект по постройке дельфинариев должен быть отклонен, так как уже сегодня можно предусмотреть, что эти объекты больше не смогут получить дельфинов с дикой природы.

Projekt Walschutzaktionen (ProWal)
Gemeinnützige Meeressäuger-Umweltschutzgesellschaft
gUG (haftungsbeschränkt) –
St-Nr.: 18158/02431
Amtsgericht Freiburg HR B 704171
Gesellschafter-Geschäftsführer: Andreas Morlok

Haydnstrasse 1
D-78315 Radolfzell
Tel: 0049 (0)7732 14324
E-Mail: [email protected]
Internet: www.walschutzaktionen.de

ProWal in Wikipedia: http://de.wikipedia.org/wiki/ProWal

 

english  International protests against plans for a new dolphinarium in Kiev

Radolfzell/Kiev – 11/03/2012 – Plans to build a new dolphinarium at the zoo in Kiev, call animal rights activists around the world. They are organized on Facebook and bomb the responsible authorities in Kiev with e-mails and ask them to reject this progect.

On 15th March the authorities in Kiev will discuss, whether the request can be granted or not. The director of the zoo in Kiev, Aleksei Tolstoukhov, has answer and do not want such a facility on the ground.

That day Ukrainian animal rights activists from National Ecological Centre of Ukraine, Environment Protection Society “Дружина охорони природи», Facebook Movement Earthling Ukraine also will take to the streets 15th of March at 11.00 in front of Kyiv City Authority for protest against another dolphinarium in Kiev.

ProWal, a German animal rights organization that advocates globally and successfully for the closure of dolphinariums declines, the captivity of marine mammals on principle.

Dolphins are very social animals that live in the sea in large groups, the so-called packs. The animals have an enormous motor activity and covering in the wild daily distances of more than 50 kilometers and they can dive in the sea also up to 500 meters deep.

An animal- and species-friendly keeping of marine mammals in captivity is not possible because the most elementary basic needs are taken away from the dolphins. A dolphinarium can never substitute the wild.

The animals are exposed day and night to the noise of the pumps, which are cleaning the water in dolphinariums. To the disinfection of the water chlorine is used in large quantities. This causes direct health consequences for the animals. The corrosive chlorine damages the sensitive skin and the eyes of the dolphins.

Beside numerous whistling sounds, to the notification together, dolphins control the application of ultrasonic tones for the echolocation. In dolphinariums sound their own tone back from the concrete walls. The sonar system of the dolphins collapses in the closed tanks and this important sense atrophied almost completely in captivity.

The captivity, the loneliness, the food and the monotony let the animals suffer physically and emotionally. Their life expectancy in dolphinariums is significantly lower than in their natural habitat. As causes of death there are often pneumonia, liver damage and stomach ulcers.

The worldwide known marine scientist Jacques Yves Cousteau has even watched a dolphin living in captivity because he did not endure the life in such a concrete tank any more.

In Western Europe dolphinariums are things of the past. Presently in 13 EU member states (Great Britain which has closed all its 30 dolphinariums, Estonia, Ireland, Latvia, Luxembourg, Austria, Pole, Romania, Slovakia, Slovenia, Czechia, Hungary and Cyprus) no dolphinarium operates.

In many countries a clear trend towards closing of the dolphinariums is noticeable due to the refusal of the population because of the education campaigns of animal welfare organizations and the documentary film awarded with an Oscar “The Cove”. In Germany, so far six facilities have been closed by former nine dolphinariums. This year an another Dolphinarium in the Zoo Münster will be closed. New Dolphinariums are almost nowhere more feasible in Western European countries.

Everywhere the people go on the streets and protest against dolphinariums and demand their closing because of animal cruelty.

Andreas Morlok, CEO of ProWal who recently inspected several dolphinariums in Ukraine, is very concerned about the catastrophic keeping faults and careless contact of sensitive dolphins.

The “Nemo-dolphinariums” offer commercial dolphin shows to the visitors, which are like circus performances where this intelligent marine mammals have to demonstrate silly tricks. The animals were forced to hunger, they get positive training (reward) and they are forced to unnatural behavior (balls balance, plastic discs retrieve, rings juggle and jump by obstacles). The representations of the “Romantic shows” are absolutely unacceptable on Saturday evening. Directly on the edge of the dolphin tank fireworks are lighted, while a fire-eater with stinking paraffin pollutes the air. There are also programs such as “swimming and diving with dolphins” and dolphin therapy which is by science classified as non-successful.

In the small round tanks (diameter of 20 meters – depth of four meters) the dolphins can swim only monotonously in endless circles – if a dolphin wanted to swim at least one minute straight ahead, it would assume a pool length of 800 to 900 meters.

Most dolphins have deep scratches because they are attacked by other conspecifics by ranking fights. For the animals there are no retreading pools.

Often the dolphins hit with their flukes on the water. This is a sign for how aggressive the animals are. Visitors often parents with children to whom the swimming with dolphins or the so-called dolphin therapy are offered are exposed to great dangers and risks.

Direct contacts between humans and dolphins in captivity from both sides put a significant risk of illness or injury by the transference of bacteria. Shoes and hands of the visitors which the animals can also touch are not disinfected. In every “Nemo-Delfinarium” it is usual that the trainers stand disrespectfully on the dolphins and surf on them trough the water. They also position themselves on the snouts of the marine mammals and so they accept considerable injuries for the animals. The music during the performances is immensely loud, comparable to a discotheque. Dolphins can hear ten times better than a human being while still perceive frequencies that the human ear cannot hear. This causes constant stress for the dolphins.

The four dolphins “Skipper”, “Boatswain”, “Dory” and “Nelly” of “Nemo dolphinarium” in Kiev are wild caught and are all from the Japanese fishing village of Taiji. Marine mammals are caught there for the world wide dolphin industry and the animals which can not used for this are slaughtered. Only the sale of beautiful dolphins for unit prices of up to 150,000, – USD makes these dolphin hunts lucrative at all. The meat of a dead dolphin is sold by the fishermen for 600 USD for the Japanese market. Worldwide, the dolphin drive hunts, the slaughter and sale of animals to the dolphinarium industry will be sharply criticized.

The Ukraine and in particular the company “Nerum” are directly responsible for atrocities in Japan!

The dolphins, who holds Nerum company in captivity, have experienced unimaginable horrors in their lives and they are now exploited up to their death for purely commercial interests. Do not allow that a company spreads in your country, which supports the hunting of these animals and brings the image of the whole Ukraine worldwide in discredit!

The breeding efforts of dolphins have failed in the Ukraine. During the last 15 years there were only 10 dolphin births in captivity in the Ukraine. How many animals from them are still alive is not known. In February 2012 a total of 74 dolphins in the Ukrainian dolphinariums were housed, which confirms that the majority of the animals are wild caught.

A sustainable breeding is impossible neither in Ukraine nor in Europe. In 40 years of European breeding efforts no sustainable stock could be built up till this day. There are no dolphins in Europe, who live in the third Generation.

The Ukraine seeks the EU membership which require many and great needs. In the EU Member States, for example, there are regulations that prohibit dolphin catches and imports of wild-caught dolphins.

The vice minister of the environment of the Ukraine, Mr. Igor Vildman described himself as the “friend No. 1 for the dolphins in the Ukraine” in a conversation with ProWal at 02/03/2012. Mr. Vildman promised, that the Ministry of ecology will study EU documents about the issure of the import of wild dolphins.
In addition the prohibition of capturing dolphins in the Black Sea will be extended for three years from this point and continuously. It is the Moratorium of the Ministry of Environmental Protection of Ukraine 20th of September 2011 bans removing dolphins from their native environment till 3 years: http://www.menr.gov.ua/content/article/9351?print=true. In the future it will make it unable to import wild-caught dolphins from other countries to Ukraine and to catch dolphins in the Black and Azov Sea.

Every new building of a dolphinarium is to be rejected because today it is quite foreseeable that these facilities won’t get no more wild caught dolphins in future.

Опубліковано у Кампанія проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Міжнародні протести проти планів побудови нового дельфінарію в Києві

 1. Dressel коментує:

  Please don’t build a new delphinarium!

 2. isabelle rab коментує:

  Please don’t build a new delphinarium!

 3. Edith Jung коментує:

  Dolphins are free animals and they must live in the oceans and never in any delphinarium!

 4. Ramiro коментує:

  Awesome post.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *