Міністерство екології та природних ресурсів попереджає: самовільний і безконтрольний збір березового соку завдає серйозної шкоди лісам України

Традиційно квітень – місяць збору березового соку. Заготівля соку проводиться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка, у межах затвердженого ліміту, а також за спеціальною технологією збору, яка не завдає шкоди деревам.

Для підсочування забороняється використовувати дерева, що ростуть у парках, місцях масового відпочинку, лісах зелених зон, захисних насаджень та вздовж доріг і водоймищ.
За порушення цих правил передбачена адміністративна відповідальність: накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів. Також, чинним природоохоронним законодавством, передбачено відшкодування державі збитків, заподіяних ушкодженням дерев.
Мінприроди звертається до громадськості, представників засобів масової інформації, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та відомств з проханням провести інформаційну кампанію із попередження самовільного та безконтрольного збору березового соку.
Від позиції кожного залежить доля українських лісів. Оберігаймо природу разом!

Прес-служба Мінприроди
т. (044) 206-31-74
email: [email protected]

Опубліковано у Ліси, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *