Міліція почала боротися з порушеннями у київських лісах

8 серпня 2010 р. представники Спілки вільних журналістів «Природа над усе!» (Анжеліка Комарова) та ДОП «Зелене майбутнє» (Олег Андрос) здійснили рейд лісопарком на Лісовому масиві, на березі Діамантового озера.

Були помічені випадки розпалювання багать відпочиваючими, а також численні стихійні звалища сміття, що лишається після рекреантів. На зауваження екологістів відпочиваючі відповідали, що сміття приберуть, а багаття гасити не збираються.
На березі озера чоловік рубав сокирою коріння сосни. На вимогу припинити злочин чоловік нецензурно висловився та продовжив рубати дерево. Після цього екологісти викликали представників Деснянської МВС. На виклик досить швидко (протягом 10 хвилин) приїхали дві міліцейські машини. Дорогою міліціонери примусили рекреантів загасити чотири багаття. Чоловіка, що рубав сосну, було затримано та доправлено до відділку.
Міліціонери склали протокол про порушення, опитали свідків та подякували екологістам за виклик. Також вони нагадали, що Наказом ГУ МВС України № 176 від 4.04. 2010 р. заборонено розпалювати багаття у лісах.
У серпні представниками МНС у Деснянському районі та Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією було заборонено розпалювання багать на території лісопарків району та заїзд на територію лісопаркової зони автомобілями. Такі заходи аргументувалися боротьбою з пожежами.
Нагадуємо, що пошкодження дерев карається ст. 65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», засмічення лісів  – ст. 75, порушення вимог пожежної безпеки в лісах – ст. 77 Кодексу.
У п. 3.6 Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України стверджується: «На території зелених насаджень забороняється: – випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки».
Тож прибирайте за собою сміття, не рубайте дерев та не розпалюйте багать у лісах, особливо у спекотний літній період! Ви можете бути покарані грошовими штрафами.

Підготовлено СВЖ «Природа над усе!»

Опубліковано у Ліси | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Міліція почала боротися з порушеннями у київських лісах

  1. Серенус коментує:

    оз. Алмазное. Не переводится, – нет традиции (в отличие от, например, Великих Озёр).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *