Метро на Амурській площі – ціною зелених насаджень?

Задля того, щоб зекономити на матеріалах, чиновники збираються пустити під пилку зелені насадження на Амурській площі.

До Спілки вільних журналістів «Природа над усе» та ДОП «Зелене майбутнє» звернулися працівники метробуду з проханням оприлюднити ситуацію, що склалася на будівництві Київського метрополітену на Амурській площі.

В даний момент йде будівництво траншей для перекладки газопроводу. Для того, щоб здійснити цей намір, необхідно буде зрубати 4 високі акації, кілька екзотичних кущів і, можливо, інші насадження скверу Інституту післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка. Сквер у майбутньому планують відновити, а, можливо, й засадити наново.

Не було б так прикро, якби не було альтернативи. Вона є й була з самого початку, адже планували будівництво штольні замість траншеї. Потім вирішили, що штольню будуть будувати тільки там, де проходять насадження, щоб не зрубувати їх, а інші ділянки пройдуть відкритим способом, тобто траншеєю. Але, щоб заощадити на матеріалах для будівництва та спростити його, було віддана наказ на  будівництво всієї ділянки відкритим способом. Це при тому, що проекту на руках будівельників ще немає. Скоріше за все, в ньому буде «все красиво», щоб відповідні служби не знайшли нічого протиправного, а ділянку швиденько побудують і засиплють.

Те, що зараз відбувається, далеко не перший випадок, адже на території диспансеру, де зараз базується душкомбінат, була вирубана під покровом ночей половина прекрасного яблучного саду. Розповідає працівник метробуду, що побоюється називати своє імʼя через можливість звільнення з роботи. «Мені набридло брати участь в цьому варварстві, але нічого змінити зсередини я не можу, більше того – я змушений буду робити так, як мені скажуть, якщо я не хочу мати проблем. У нас прийнято мовчати. Між собою всі обговорюють усе, як колись обговорювали політику в СРСР на кухнях, але якщо полізти з цим куди не треба – буде так, як мовить напис на табличці електрощитової: “Не лізь – уб’є!”».

Робітники не хочуть, щоб були зрубані ці дерева, і просять громадськість захистити насадження ефективними й безболісними способами – листами та відкритими зверненнями. Вони закликають не повторювати помилок руху проти варварської забудови на м. Театральна, коли проводилися акції, які не тільки не мали ніякого успіху, а й залякали ні в чому не винних працівників, після чого будівництво продовжувалося. Киянам потрібно метро, ​​але не за всяку ціну – ось що потрібно усім зрозуміти.

Для контактів: Ольга Проскура, громадський діяч, т. 0932534313.

Опубліковано у Боротьба із забудовою зелених зон. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *