ДОП “Зелене майбутнє” звернулось до журналістів по допомогу

Шановні журналісти
Дружина охорони природи  (ДОП) «Зелене майбутнє» звертається до вас із закликом долучитись до порятунку першоцвітів, які зараз на межі винищення.

Щороку наприкінці зими – на початку весни в Україні знищуються (в результаті збору та реалізації) мільйони ранньоквітучих рослин – першоцвітів. Серед них – підсніжники, шафрани, рябчики, білоцвіти, сни, проліски, черемша та ін. Більшість цих видів занесено до Червоної книги України та регіональних червоних списків. Крім того, вони охороняються міжнародними конвенціями,  які ратифіковано в Україні.

Особливо активно продаж відбувається під час зимово-весняних свят – 14 лютого та 8 березня. В ці дні продаж квітів є надзвичайно високим.

Як наслідок – навколо Києва ви вже не знайдете жодного підсніжника.

Основною причиною є те, що серед населення домінує думка, що першоцвіти продають бідні бабусі, які щойно назбирали ці квіти в лісі. Насправді ж це не так. У наших містах діє справжня квіткова мафія, яка має своїх виконавців, охоронців, збирачів та перевізників. Нерідко у цьому задіяні посадові особи та органи громадського порядку.

Довести це дуже просто. У Київській області підсніжники та проліски квітують лише в кінці березня – на початку квітня. Однак, продавати їх починають ще з лютого. У попередні роки їх продавали навіть у грудні. У такий час ці рослини квітують лише в Криму, а згодом і в Карпатах.  Крім того, під час рейдів, які проводяться для виявлення порушників, нерідко громадські інспектори наражаються на небезпеку від молодчиків. Зазвичай вони з’являються одразу після того, як інспектор покаже своє посвідчення перед бабусьою.

Варто сказати, що продаж об’єктів рослинного та тваринного світу за даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за прибутковістю посідає третє місце у світі після торгівлі наркотиками та зброєю.
На нашу думку, основним для порятунку цих рослин є розвінчання міфів серед споживачів. Адже всім відомий основний економічний закон – попит породжує пропозицію. Було б доречно провести журналістське розслідування на цю тему. Такого роду передачі вже робилися у сусідніх державах, зокрема, в Росії (за співпраці з ДОП Росії та WWF).
Крім того, таке розслідування спонукатиме владу більш активно зайнятись вирішенням цієї проблеми. На жаль, поки що наша влада потрібної уваги до продажу першоцвітів не приділяє.

Сподіваємось на нашу співпрацю. Дружина охорони природи та інші організації готові  взяти участь у підготовці даного проекту та забезпечити потрібним методичним матеріалом.

Опубліковано у Першоцвіт | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до ДОП “Зелене майбутнє” звернулось до журналістів по допомогу

  1. Сповіщення: 2010 рік: Журналіст-невіглас злочинно пропагує порушення закону | GryKo.org.ua

  2. Сповіщення: 2010 рік: Журналіст-невіглас злочинно пропагує порушення закону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *