Чи дозволені рубки на території об’єктів ПЗФ ?

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” до видів використання територій та об’єктів ПЗФ не відноситься їх використання у лісогосподарських цілях, а заготівля деревини на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду здійснюється лише в межах природоохоронних заходів, спрямованих на захист та відтворення лісових екосистем, лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Проведення природоохоронних заходів на територіях природних заповідників, заповідних зон біосферних заповідників та національних природних парків здійснюються відповідно до проектів організації території та охорони природних комплексів установи з дозволу Мінприроди, територіальних органів Мінприроди та науково-технічних рад відповідних установ природно-заповідного фонду.

Відповідно до Санітарних правил в лісах України, застережених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.1995 №555, Плани санітарно-¬оздоровчих заходів (вибіркові санітарні рубки, суцільні санітарні рубки, ліквідації захаращеності тощо) на територіях природно-заповідного фонду затверджуються державними органами лісового господарства Автономної Республіки Крим та областей за погодженням з органами Мінприроди.

Згідно з пунктом 6 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 №724, у заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах у виняткових випадках можуть проводитись окремі рубки формування і оздоровлення лісів лише на підставі наукового обгpунтування, рішень наукових або науково-технічних рад установ природно-¬заповідного фонду, а також за погодженням з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами Мінприроди.

Разом з тим, згідно наказу Мінприроди від 01.08.2007 №375 «Про удосконалення управління у сфері заповідної справи», Державна служба заповідної справи забезпечує розгляд наукових обrpунтувань, рішень наукових або науково-технічних рад щодо проведення санітарних, лісовідновних рубок, рубок переформування, рубок, пов’язаних з реконструкцією, лісовідновних рубок, влаштування протипожежних розривів та надання пропозицій стосовно проведення цих заходів на територіях природних заповідників, заповідних зон біосферних заповідників і національних природних парків.

Опубліковано у Ліси, Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Чи дозволені рубки на території об’єктів ПЗФ ?

  1. Cтепан коментує:

    дякую, важлива інформація
    виділіть такі довідкові матеріали в окремий розділ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *