19 вересня виповнюється рік від дня відкриття на проспекті Глушкова, 9 у Києві дельфінарію «НЕМО». Від самого початку діяльність дельфінарію відзначилась непересічною подією – в день відкриття власники закладу влаштували біля будівлі дельфінарію бійку, у якій постраждали не лише активісти декількох громадських організацій, що зібрались на зареєстровану акцію протесту, але й журналісти.
Як виявилось згодом, власники дельфінарію свідомо пішли на агресію, бо їм було що приховувати від громадськості та преси. Виявилось, що фірма «НЕРУМ», власник дельфінарію, фактично захопила земельну ділянку, не маючи на неї жодних документів. Згодом стало відомо про низку інших грубих порушень законодавства власниками дельфінарію, а саме:
– Відсутність дозволу Міністерства природи на утримання в неволі морських тварин
– Відсутність контакту тварин з природним середовищем, утримання в штучно приготованій солоній воді
– Відсутність дозволу центрального органу виконавчої влади з питань ветеринарної медицини
– Тимчасова заборона діяльності Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 09.02.2010
– Тимчасова заборона діяльності Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 10.09.2010
– Виявлено ряд грубих порушень природоохоронного законодавства
– Суб’єкти господарювання утримують та використовують морських тварин у видовищних заходах з порушенням вимог статей 7,8,25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»
– Порушення закону «Про тваринний світ»
– Порушення закону «Про Червону книгу України»
– Закінчення оренди на дельфінів, які належать Науково-дослідному центру збройних сил України «Державний океанаріум».
– Зникнення двох дельфінів, на момент відкриття їх було 4 чотири особини (втім, що сталося з дельфінами, що перебувають у подібних умовах, здогадатись не складно).
– Будівництво дельфінарію НЕМО за адресою Проспект Академіка Глушкова здійснено без відповідного дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції, чим порушено вимоги статей 28,29 Закону України «Про планування і забудову територій».
– Діяльність дельфінарію НЕМО з органами державного санітарного нагляду не узгоджена, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи не надавався.
Усі матеріали, в яких було зафіксовано наведені вище порушення, відповідними інстанціями було передано до Голосіївської районної прокуратури. Втім, прокуратура району проявляє незрозумілу бездіяльність щодо усіх цих звернень; за рік, що минув, прокуратура Голосіївського району не відреагувала на жодне(!) звернення з приводу грубого порушення власниками дельфінарію «НЕМО» вітчизняного законодавства. Цікаво, чим власники дельфінарію так зачарували районних прокурорів, які впритул не помічають грубих порушень законодавства бізнесменами? Власне, питання можна вважати риторичним. У країні, де не працює принцип верховенства Права, але натомість збудовано систему тотальної корупції, очікувати на відстоювання справедливості у суді чи прокуратурі, мабуть, не варто. Як сказав один з працівників дельфінарію «НЕМО» у коментарі для газети «Вечірній Київ»: «Нас все равно никто не закроет. Потому что это – Украина».
Додаткові матеріали: http://rescuedolphin.blogspot.com/