Днями ми були вражені грамотністю працівників лісового господарства.
Спершу до нас прийшла відповідь на черговий запит щодо правомірності проведення вирубок. У даному запиті ми зазначали, що був вирубаний ліс навколо дерева з гніздом, яке могло належати, зокрема, підорлику чи іншому хижому птаху. А це є пряме руйнування середовища існування виду, оскільки птахи, як правило, покидають гнізда, що залишилися на одному дереві, яке відкрите всім вітрам і позбавлене часто необхідної тіні і захисту. Відповідно, це є порушенням двох нормативно-правових актів: ст.9 Закону України «Про тваринний світ», який зазначає, що під час здійснення будь-якої діяльності, яка може вплинути на середовище існування диких тварин та стан тваринного світу, не допускається погіршення середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин, та, особливо, Закону України «Про Червону книгу», який зазначає, що охороні, крім власне виду, має підлягати і середовище його проживання (звичайно, у разі, якщо це гніздо виявилося б таки червонокнижного птаха; але як показує досвід, лісники на це увагу переважно не звертають).
Фото 1. Вирубаний ліс навколо дерева з гніздом.
Ми очікували різного роду відповіді, щось на зразок «гніздо було покинуте» чи «це гніздо крука, що не є рідкістю». Але відповідь була просто приголомшлива. Після звичайного переліку, що було встановлено перевіркою (типи рубок, їх площа і т.д.), слідувала фраза: «на ділянці у кв. 30 вид. 17 пл. 1,5 га. залишено одне дерево породи сосна звичайна із гніздом птаха». І все. Чи то лісники не зрозуміли, що ми вимагаєм пояснення, чому зрубили ліс НАВКОЛО дерева з гніздом, чи то приймають за належне таке ведення лісового господарства, чи то просто не вміють читати листи до кінця? Але це були квіточки, а ось в наступному листі…
В ньому йшлося про перелік рідкісних видів Коростенського ЛГ. Виявляється, в коростенських лісах живуть унікальні тварини, як «багажник мертва голова», «підснічник звичайник», «горластий»(це ми так зрозуміли горностай)! Схоже на якийсь недолугий жарт, але ж це офіційна відповідь від Державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство»! Що ми маємо думати після таких відповідей? Ну точно не про професіоналізм працівників цього лісгоспу, які не можуть грамотно написати навіть назву виду!
Фото 2. Чудо-лист.
Ну про яку охорону рідкісних видів тоді може йти мова, якщо деякі працівники деяких лісових господарств навіть не знають, як називається те, що вони мають охороняти? Добре, що зараз це просто викликає сміх, але що ж буде далі?..
Андрій Плига
просто супер! взувати їх і взувати!