Збереження степів на Одещині
19.12.09.
З метою покращання ситуації та відтворення лісів у 2008 році Президентом України прийнято Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень» № 995. Одним зі шляхів збереження степових екосистем регіону є включення їх до екологічної мережі та природно-заповідного фонду. Цінні ділянки степу таким чином будуть збережені як особливо цінні землі.
На сьогодні в Одеській області осередки степових ценозів охороняються у складі таких об’єктів природно-заповідного фонду, як ландшафтні заказники місцевого значення «Виноградівка» і «Тополине» та ентомологічний заказник місцевого значення «Жовтневий» у Болградському районі, ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Михайлопольський» в Іванівському районі, ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Петровський», ландшафтний заказник місцевого значення «Каїрівський», Тилігульський регіональний ландшафтний парк у Комінтернівському районі, де зустрічаються рослини Червоної книги України.
Територія Куяльницького лиману має унікальне біологічне різноманіття: там ростуть 12 рідкісних видів рослин, мешкають 2 види рептилій, 2 – птахів, 2 – ссавців і 16 видів комах, занесених до Червоної книги України та Міжнародних червоних переліків. Угруповання 10 степових асоціацій рослинності території занесені до Зеленої книги України.
Ділянки дикої природи є родовою спадщиною не тільки людини, але і всього дикого життя. Вважається, що тільки ділянки дикої природи, які зосталися, здатні забезпечити екологічну рівновагу на Землі, тобто компенсувати антропогенне перетворення екосистем.
Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Одеській області
02.12.2009 http://ecology.odessa.gov.ua/Main.aspx?sect=Page&IDPage=23035&id=280