Луганський комітет із земельних ресурсів вимагає припинити висаджувати ліс у степу біля села Стрільцівка. Про такі результати перевірки, яку ініціював Національний екологічний центр України, повідомив листом Держкомзем.
«Для екологів це перемога. Село Стрільцівка у Міловському районі, де лісники зібралися висаджувати дерева, це крайній північний схід Луганщини, можна сказати, крайній схід України. Тут збереглися унікальні дикі степи, де все ще мешкають байбаки. Висаджувати тут дерева не можна – це нашкодить рослинам і тваринам регіону, знищить унікальний степ», – пояснює заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
За його словами, цілинних степових ділянок в Україні лишилося не більше 1%. Саме це є причиною того, що безліч степових видів тварин і рослин потрапили у Червону книгу.
«Замість того, щоб оберігати степи, держава робить навкпаки. У 2008 році вийшов Указ Президента, згідно з яким «малопродуктивні» землі доцільно заліснювати. Через те, що українські степи лишились лише в балках і на схилах, вони першими підпадають під поняття «малопродуктивні» і підлягають залісненню. Хоча насправді це не малопордуктивні землі, а цілком збережені багаті чорноземами природні ландшафти. Просто тут немісце полям. Втім, як і лісам, адже степ має бути степом а ліс – лісом», – каже Василюк.
Наступний крок – вимога зупинити на державному рівні роботи по залісненню цінних українських степів та надати їм заповідний статус. Нагадаємо, навесні 2010 уздовж автодороги Чугуїв – Мілове, неподалік від села Стрільцівка, почалися роботи із заліснення 45,8 га степу. У травні Державна екологічна інспекція у Луганській області провела тут перевірку. З’ясувалося, що у «Біловодського лісового господарства», яке заліснює степ, відсутні документи на землю. Тепер вони повинні припинити роботи із заліснення території.