На запит Національного екологічного центру України, Державний комітет лісового господарства України повідомляє свою позицію щодо необхідності заліснення териконів і гірничих відвалів (як альтернативу залісненню степу) у своєму листі від 21.10.09 таке:
«Терикони шахтних порід є надскладними об’єктами для створення лісових насаджень. Вони сформовані з гірської породи, яка виноситься на поверхню під час видобутку вугілля, є неродючою і її використання для фітомеліорації можливе лише через 5-15 років. Часті займання териконів, значні витрати і відсутність можливості застосування лісогосподарської техніки унеможливлює їх освоєння та використання у лісовому господарстві.
Залісенням териконів у Луганській області займається «Укрвуглереструктуризація» відповідно до проектів закриття та ліквідації шахт. Заходами з охорони і відновлення лісів у Донецькій області на 2007-2015 роки передбачена лісотехнічна рекультивація порушених земель гірничодобувних підприємств на загальній площі 400 га. Виконавцями відповідних робіт визначені гірничодобувні підприємства облатсі.
За часи незалежності України державні лісогосподарські підприємства роботи по залісенню териконів не виконували і звернень на виконання відповідних робіт не надходили».
Таким чином, Держкомлісгосп засвідчує, що скарги громадян на проблеми, які приходять в їх життя з териконами ніхто вирішувати не планує. І, власне, давно вже не планував.