RSS

українською Першим пунктом історичного обґрунтування по можливості має бути опис загального історичного значення всієї території, яку збираєтесь заповісти. Походження назви, згадки в письмових джерелах.

Далі рухаємось за окремими пунктами, які до запланованого ПЗФ входять. Так само описуємо походження назви, заселення людьми в різний час, наголошуємо на археологічних і архітектурних об’єктах. Так, саме наголошуємо. Адже обґрунтування не має бути сухим викладенням фактів, воно має зацікавити як адміністрацію, так і землекористувачів, щоб прискорити процес заповідання.

Джерела, до яких в першу чергу слід звертатись при написанні історичного обґрунтування – Історія міст і сіл Української РСР (багатотомник – по тому на область), при наявності часу – щорічні Археологічні дослідження в Україні, де щороку публікуються нові археологічні відкриття на території всієї України. Тут доведеться шукати свій об’єкт довго і ретельно. Тоді, якщо інформація про заплановане ПЗФ в АДУ є, звернути увагу на авторів розкопок і шукати власне їхні праці. А в тих працях шукати посилання на інші праці і так далі за ланцюжком. Це, звичайно, залежить від наявності часу.

Краще організації завести для написання подібних обґрунтувань окрему людину з відповідною освітою. ☺ Спеціаліст відразу може зрозуміти, де буде інформація з відповідної території.