Семінар із збалансованого землеробства
22.04.12.
Однією з актуальних проблем сьогодення є виснаження природних ресурсів, зокрема, земельних, та екологічний стан довкілля. Ці проблеми, які починають загрожувати національній безпеці держави, потребують інноваційних шляхів вирішення із залученням комплексу методів. Пошуку шляхів вирішення зазначених проблем був присвячений семінар із збалансованого землеробства, який було організовано Чорноморською мережею неурядових екоорганізацій за підтримки Посольства Королівства Нідерландів та Національного екологічного центру України (НЕЦУ). Семінар проходив у Мигіївському коледжі Миколаївського державного аграрного університету (с. Мигія Первомайського району Миколаївської області) 5-6 квітня 2012 р. Метою семінару, який зібрав науковців-природоохоронців та фермерів, було опрацювання теоретичних засад та практичних заходів щодо втілення ідеї екологізації сільського господарства, запровадження ідей екозбалансованості в повсякденну діяльність в аграрній сфері, до котрої залучено понад 80 % території України. У рамках семінару відбувся обмін досвідом, ознайомлення з передовими практиками, вироблення Плану дій щодо агроекологізації.
Своєрідним продовженням семінару стали ІІІ наукові читання пам’яті Сергія Таращука – відомого в Україні еколога-зоолога (1955-2008 рр). Сергій Таращук тривалий час очолював НЕЦУ, був ініціатором створення об’єктів природо-заповідного фонду, громадським активістом. Організатором конференції (6-7 квітня 2012 р.) виступив Національний природний парк «Бузький Гард» при підтримці НЕЦУ та Чорноморської мережі неурядових екоорганізацій. На конференції провідними науковцями були обговорені сучасні проблеми екологічної діяльності, зокрема загрози невиконання Україною зобов’язань із зростання природно-заповідного фонду, який повинен до 2015 р. сягнути 10 % (нині це близько 6 %), інші загрози природі, які штучно створюються шляхом непродуманої і шкідливої прямої чи опосередкованої діяльності деяких органів державної влади, як то: залісненням степів Держлісгоспом, проектами будівництва міні-ГЕС в Карпатському регіоні у зв’язку із запровадженням «зелених» тарифів на електроенергію, отриману з альтернативних джерел та ін.
Активну участь в роботі семінару та конференції взяли члени мережі НЕЦУ, фахівці НАН України та Національного Авіаційного Університету. Опрацьовані на семінарі План дій щодо екологізації сільського господарства України та резолюція конференції будуть передані відповідним державним органам і до ЗМІ для широкого ознайомлення громадськості та фахівців для втілення ідей щодо запропонованих заходів в життя.