RSS

Висадка у степовій зоні лісових культур потребує великої обережності та обізнаності. Причому тут маємо не лише шкоду довкіллю степу, а і безглуздість самої посадки так званого лісу.

Степ витісняє ліс!

Степ витісняє ліс!

Дослідження супутникових знімків Токмацького району показали, що переважна більшість штучно створених за останні десятиліття посадок на сьогодні частково або повністю деградували. Зімкнутість крон на половині посадок не спостерігається, вони перетворились на рідколісся та остепнені луки, де процес відновлення справжнього степу завдяки пожежам іде досить інтенсивно, бо тут ми маємо справу з пірогенною сукцесією – явищем, притаманнім рослинним угрупованням, що зростають в умовах нестачі вологи. Жодна лісосмуга чи лісопосадка не здатна так інтенсивно відтворювати себе після вогню як степ. Завдяки пожежам багато монокультурних насаджень на степових схилах зникли у перші ж роки їх створення, що дало змогу степовій флорі частково відновитись.

Ділянки, де були посаджені лісниками деревні та чагарникові культури, добре показують – ніякої шкоди балочні комплекси не наносять сільському господарству, бо більшість балок обвалована по периметру та укріплена лісосмугами малої ширини. Ділянки ж з інтенсивним змиванням гумусного шару перебувають у сільськогосподарському використанні і заходів по попередженню ерозії та деградації там не проводиться.

Івко Сергій, м.Токмак

Невдалий приклад заліснення у Токмацькому районі

Невдалий приклад заліснення у Токмацькому районі

Невдалий приклад заліснення у Токмацькому районі
Невдалий приклад заліснення у Токмацькому районі

В додатку ви знайдете карту, виконану в сервісі GoogleMaps, яку легко можна переглядати в інтернеті. Програма дозволить переглядати зображені у файлі контури лісопосадок на фоні космічних знімків та у дійсній системі координат. Розглянувши додані контури лісопосадок у Токмацькому районі ви самі можете переконатись на скільки ефективно степ повертає собі примусово заліснені території.

адреса карти.

Також ви можете переглянути картину деградації лісового масиву з робінії та скумпії впродовж 25 років (також на прикладі Токмацького району).

адреса карти