RSS

Ландшафтний заказник «Михайлівський степ» створений рішенням Миколаївської обласної ради від 14.08.97 № 13 на площі 1343,1 га. Він розташований в Новоодеському районі Миколаївської області. Це одна з найбільших ділянок із типовою степовою рослинністю, яка добре збереглася у Правобережній Україні.
Територія заказника являє собою цілісну систему балок (Велика Дівчина та Кемлича) на лівобережній частині водозбору р. Південний Буг в межах території Михайлівської сільської ради Новоодеського району .

Рослинність тут представлена формаціями ковил Лессінга, волосистої, української, шорсткої, Граффа, а також дуже рідкісними для Правобережної України угрупованнями ковил з субдомінуванням катрану татарського.

В складі природної флори нараховується багато рідкісних і зникаючих видів рослин, занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку: голонасінник одеський, дрік скіфський, еремогоне головчасте, карагана скіфська, астрагал шерстистоквітковий Також тут відзначено види рослин, які не є рідкісними, але важливими для збереження природного біорізноманіття.

Фауністичні комплекси ландшафтного заказника “Михайлівській степ” є типовими для ділянок із природною степовою рослинністю, що збереглися та теренах південної частини Правобережного степу України. Серед видів, які перебувають під охороною держави, відзначені: дибка степова, красотіл пахучий, махаон, поліксена, прозерпіна, бражник південний молочайний, сколія-гігант, сколія степова, ляра анафемська, ксилокопа звичайна, джміль глинистий.

За своєю високою природоохоронною цінністю територія відповідає статусу природного заповідника. Для оптимізації управління територією заказника його необхідно включити до складу природного заповідника «Єланецький степ» з обов’язковим вилученням з господарського використання.

Інформація підготовлена на підставі матеріалів О.М. Деркача.
Південно-Бузький меридіональний екологічний коридор: стислий огляд біорізноманіття та найцінніші території. – Чорноморська програма Ветландс Інтернешнл – Київ, 2007. – 92 с.