Депутати обласної ради 28.12.2010 підтримали пропозицію Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області та органів місцевого самоврядування щодо оголошення 10 територій та об’єктів природно заповідного фонду області.
З метою охорони, використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях ландшафтних комплексів представлених деревами листяних порід у місті Черкаси створено 2 парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва:
– «Подих Дніпра» площею 0,4375 га, в мікрорайоні „Митниця”, по вулиці Героїв Сталінграду;
– «Дружба» площею 0,4 га, по вулиці Котовського.
Для збереження природних комплексів до складу яких входять болотні масиви, водно-болотні угіддя, заплавні території та водні об’єкти, тваринний і рослинний світ яких представлений типовими та унікальними для регіону видами, різноманітною болотною та луговою рослинністю оголошено 6 гідрологічних заказників:
– «Курячий» площею 13,0 га, в адмінмежах Тарасівської сільської ради Звенигородського району;
– «Тарасів яр» площею 29,4 га, в адмінмежах Моринської сільської ради Звенигородського району;
– «Михайлівський» площею 2,5 га, в адмінмежах Боровиківської сільської ради Звенигородського району;
– «Став» площею 11,0 га, в адмінмежах Радиванівської сільської ради Кам’янського району;
– «Олійниківна» площею 1,9 га, в адмінмежах Мокрокалигірської сільської ради Катеринопільського району;
– «Козацьке» площею 41,5 га, в адмінмежах Остапівської сільської ради Драбівського району.
З метою збереження та відтворення характерних для Правобережного степу природних комплексів представлених угрупованнями типових та рідкісних для регіону видів рослин на території Великосевастянівської сільської ради Христинівського району створено ботанічний заказник «Великосевастянівські Яри» площею 91,4 га.
Крім того, для збереження природного комплексу з неповторним рельєфом та краєвидами на території Бужанської сільської ради Лисянського району створено ландшафтний заказник «Березняк» площею 5,0 га.
У сучасних умовах зростаючого техногенного навантаження розвиток заповідної справи є одним з пріоритетів державної політики України. Збереження природи для майбутніх поколінь здійснюється шляхом заповідання еталонних природних комплексів, які представляють усе багатство флори і фауни того чи іншого регіону.
Природно-заповідний фонд держави охороняється законодавством України як національне надбання, для якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.