Державна фінансова інспекція викрила в 9 областях лісові господарства, що саджали ліс на території степу без необхідних для цього документів. Загальна сума завданих збитків – понад 6,5 млн грн.
Інформацію про випадки свавілля лісників установі надав Національний екологічний центр України, який вже кілька років стежить за порушеннями на місцях й вимагає вжити заходів. За нишими даними, лісові насадженян неодноразово створювали на цінних степових ділянках, навіть не оформивши їх як власність лісових господарств. Такі дії лісників, що апелюють до ідей збільшення лісистості, – насправді нецільове використання бюджетних коштів, що є ознакою корупції.
Підприємства Держлісагенства, що фігурують у цій історії, за висновком Держфінінспекції, порушили Лісовий та Земельний кодекси, Закон “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”, Порядок складання, розгляду та затвердження основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ та Порядок використання коштів державного бюджету, виділених на залісення земельних ділянок.
“Це лише початок. На черзі – порушення проти відповідних осіб кримінальних справ”, – запевнив заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
Степ – ландшафт, який у Європі визнають як такий, що на межі зникнення. В Україні у своєму первозданному вигляді він зберігся менш, як на 3% території. Степові чорноземи нині майже повністю розорані з сільсько-господарських міркувань. Кожен третій вид рослин чи тварин, занесений до Червоної книги, – степовий. З 2007 року в Україні діє громадська кампанія “Збережемо українські степи!”.
Детальніше – www.pryroda.in.ua/step.
Для додаткової інформації звертайтеся за номером +38 (097) 100-04-73 (Олексій Василюк).
http://necu.org.ua/lisovody-vidpovidatymut-za-65-milyoniv-hryven-na-znyschennya-stepu/