Відповідно до Указу Президента України від 04.11.2009 року № 995/2008 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень», в Донецькій області визначено приорітетні напрямки збільшення площ лісових насаджень.
Виділення земель для створення нових лісових насаджень може відбуватися вийнятково за рахунок деградованих та малопродуктивних, техногенно забруднених земель. На сьогодні таких земель нараховується в області 205 тис.га. Однак переважну більшість таких земель складають балки та схили вздовж річок та ставків, які представляють собою останні фрагменти степових біотипів. Очевидно, що в сучасних умовах, коли значні площі малопродуктивних земель знаходяться у приватній власності (розпайовані), виділення земель для створення лісових насаджень, може відбуватися вийнятково за рахунок земель запасу. В цій ситауції, в першу чергу необхідно заліснювати деградовані, забруднені, виведені з експлуатації земельні ділянки. При розробці проектів консервації деградованих земель шляхом залісення, необхідно всебічно та обгрунтовано вирішувати ці питання. Так зроблено проект на консервацію шляхом залісення 20 га земель в Амвросіївському районі. По даним науковців на території степових біотипів Донецької області перебуває 68 видів тварин, внесених до Червоної книги України.
Таким чином, збільшення лісистості Донецької області до 12% та залісення земельних ділянок повинно здійснюватись, в першу чергу, на техногенно забруднених, виведених з експлуатації, деградованих землях, з урахуванням всебічних наукових обгрунтувань, на основі проектів консервації деградованих та малопродуктивних земель шляхом залісення.
Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області ретельно відсліковує земельні ділянки степових біотипів та включає їх до існуючих заповідних об’єктів, резервує для створення в майбутньому нових заповідників, таким чином зберігає ареали розповсюдження степових видів тварин в Донецькій області.
Мінприроди України