Конярі розорали заказник на Луганщині
08.10.13.
Державна екологічна інспекція в Луганській області підтвердила припущення природоохоронців про те, що 150 гектарів заказника «Балка Березова» у Міловському районі Луганської області розорані. Оранку виявили цього літа активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!».
Як виявилось, ділянка належить філії «Стрілецький кінний завод №60» ДП «Конярство України» згідно державного акту на право користування землею серія ІІ-ЛГ №003585 від 04.03.1996 р. Земельну ділянку надано у постійне використання відповідно до рішення Міловської районної ради від 29.02.1996 р №89. Держекоінспекція направила лист до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА з пропозицією скласти охоронне зобов’язання взяття під охорону заказника на ДП «Конярство України». При цьому, ДП «Конярство України» не визнає факту розміщення заказника на наданій йому ділянці.
– Не має значення у чиїй власності або оренді знаходиться територія заказника. Заказники створюються без вилучення земельних ділянок у користувачів і вони виконують функцію нагляду за дотриманням законодавства на їх території. – пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Саме це підприємство несе відповідальність за підтримання на території заказника охоронного режиму. Тому маємо справу з типовим порушенням законодавства, а саме ст..252 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за умисне пошкодження заповідних територій.
Національний екологічний центр України звернувся до Прокуратури Луганської області з проханням нарахувати збитки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 541 від 24.07.2013 р. «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», якою затверджені такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду внаслідок незаконного знищення дикорослих трав’янистих рослин, проїзду транспорту, самовільного використання земель, зняття ґрунтового покриття.