15. 09. 2011 р. ДП “Центр еколого-експертної аналітики” Мінприроди на підставі неповної і недостовірної інформації від “Граніт Груп” виготовив не відповідаючу стандартам і нормам діючого законодавства позитивну “наукову еколого-експертну оцінку” на розробку гранітів в Інгулецькому Степу. Ця оцінка була підготовлена без обстеження території в натурі та громадських слухань.
Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Д. Мормуль, незважаючи на те, що вже знав про проблеми, які супроводжують відкриття цього кар’єру (мешканці села Недайвода неодноразово зверталися з проханням вивчити ситуацію і надавали висновки науковців, біологів і зоологів, про унікальну цінність території), одним розчерком пера затвердив висновок державної екологічної експертизи, і цим підписав вирок для заказника і для безпечного життя мешканців Криворіжжя.
Коли про таке неподобство стало відомо жителям села Недайвода, вони стали вимагати від місцевої влади оприлюднити матеріали державної екологічної експертизи, щоб мати можливість хоча б оскаржити в судовому порядку цей документ, який не відповідає вимогам законодавства.
У відповідь місцева влада безцеремонно відреагувала у такий зверхній спосіб, який може слугувати прикладом суперантидемократичних дій влади проти народу. А саме, було зібрано оперативну нараду Криворізької районної державної адміністрації за участю заступника голови райдержадміністрації Волосова Ю. А., начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Фартушного І. І., начальника відділу Держкомзему в Криворізькому районі Дубенко О. А., голови Недайводської сільської ради Трюхан Л. В., директора ТОВ “Граніт Груп” Удовенка О. А. та юристів (!!!) Верещаги О. В., Дробота Д. М., Пак Т. Б. Цією компанією “контролерів волі народу” було винесено рішення про недоцільність (!!!) проведення громадських слухань та оприлюднення в засобах масової інформації лише ВИСНОВКІВ (!!!) державної екологічної експертизи.
Верхом цинізму є і те, що ці люди до того ж посилаються на закон “Про екологічну експертизу”, а якраз саме цей закон і перебачає доступ громадськості до участі в проведенні екологічної експертизи. Цього разу громадськість взагалі була відсторонена від участі в прийнятті такого рішення, а відповідна документація була сфальшована. Зокрема, директор ТОВ “Граніт Груп” посилається на протокол громадських слухань від 11.09.2009 року, хоча цей “документ” цілковито не відповідає дійсності, бо ні цього, ні іншого дня ніякі громадські слухання НЕ ВІДБУВАЛИСЯ, про що свідчать протоколи Недайводської сільської ради.
Депутат Недайводської сільської ради Дьякова С.В.