При розробці «Схеми планування території Донецької області», розробники (УкрНДІ «Діпромісто») врахували розміщення на території області степових ділянок, важливих для збереження рідкісних видів тварин і рослин. Довідку про розміщення таких ділянок підготували активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!» та співробітники національного природного парку «Гомільшанські ліси».
«Донеччина є однією з областей, де досі збережена велика кількість зникаючих степових видів тварин і рослин. – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Василюк Олексій. – Законодавство вимагає враховувати місця поширення зникаючих видів при розробці містобудівної документації. Проте Схема планування території Донецької області виявилась першим мітсобудівним документом в історії України, який дійсно врахував розміщення цінних природних ділянок».
«Досі степи не винесені в Україні в окрему категорію земель, тому їх охорона дуже ускладнена. Їх віддають під створення штучних лісів або розорюють. – пояснює командир ДОП м.Києва М.Богомаз. – Але саме степові ділянки,я ких тепер лишилось так мало, є найважливішим притулком рідкісних видів в усій степовій зоні України, оскільки кожен третій червонокнижний вид є степовим. Причиною скорочення їх чисельності всіх є, в першу чергу, зникнення місць їхнього існування».
З метою зменшити вплив людської діляності на степові природні комплекси, активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!» звернулись до керівництва Донецької області, закликавши посадовців забезпечити включення степів в генплан області.
У своєму листі до Національного екологічного центру України, директор Інституту «Діпромісто» І.Шпилевський повідомляє, що «метою даної роботи (розробки схеми планування області) є визначення стратегії розвитку регіону та шляхів її реалізації, у тому числі і розробка раціональної планувальної організації в частин і подальшого розвитку природно-заповіного фонду та формування екологічної мережі. (…) В проекті враховано розташування цінних степових ділянок».
Природоохоронці переконані, що врахування степів у Схемі планування Донецької області є лише першою ластівкою на шляху визнання цінності степового ландшафту і незабаром в цьому напрямку відбудуться нові, більш вагомі зрушення.