2. Ландшафтна структура та природні комплекси
Ноя 7th, 2010 by stepan
Природа території проектованого національного парку надзвичайно своєрідна та різноманітна. Зокрема, представлені такі ландшафтні місцевості:
1. Приморські абразійно-денудаційно-залишкові вододіли з петрофітними та чагарниково-різнотравно-злаковими степами з фрагментами псамофітних та галофітних угрупувань на малопотужних щебенистих, місцями залужених чорноземах.
2. Залишково-вододільні петрофітні чагарниково-різнотравно-злакові степи на малопотужних щебенистих ґрунтах чорноземного типу.
3. Антиклінально-котловинні типчаково-полинно-пустельностепові місцевості міжгрядових понижень на темно-каштанових середньо- та сильносолонцюватих ґрунтах в поєднанні з солонцюватими чорноземами.
4. Синклінально-котловинні та приозерні пониження з типовими біднорізнотравно-злаковими степами на південних чорноземах у комплексі з галофітними угрупуваннями на солончаках та солонцях.
5. Нахилені рівнини з ковилово-типчаковими степами на щебенистих, місцями слабко солонцюватих чорноземах та каштанових ґрунтах.
Розмаїття ландшафтної структури на території проектованого НП пояснюється високим ступенем мозаїчності та комплексності степових угрупувань.