Сайт: www.bkosa.info/base.php
Місцерозташування відносно Донецьку: 160 км. від Донецьку.
Добиратися автобусом чи маршрутівкою з Південного автовокзалу до Білосарайської коси (маршрут працює з 1 червня до кінця літнього сезону).
Ландшафтний заказник загальнодержавного значення Білосарайська коса (намивна коса Азовського моря) знаходиться в Першотравневому районі Донецької області, відноситься до регионального ландшафтного парку “Меотіда”.
Як тільки настає тепла пора року, Білосарайська коса зустрічає любителів відпочинку у моря, насолоди легким брізом і незабутніх прогулянок піщано-черепашковим узбережжям (довжина коси – 14 км.). На території Білосарайської коси гніздовиться багато птахів, в тому числі чайки, кулікі, либіді.
В Х-ХІ ст. на території коси розташовувалося місто Білгород. Однак після пришестя татаро-монголів селище вирішили перейменувати на Білосарай – тут загарбники вели торгівлю з генуезськими і венеціанськими купцями. Через певний час місто прийшло до занепаду і відродити поселення вдалось вже грекам під час освоення земель Приазов’я.
На косі знаходиться маяк, побудований в ХІХ ст. – улюблене місце фотографів і романтиків.
Де зупинитися: В селі Білосарайська Коса розташовані готелі і приватні пансіонати. Вартість – від 30 грн./доба.
Взято зі спеціального випуску журналу “Телегид” “Весь Донбасс: Маршруты выходного дня”
Белосарайская коса
Сайт: www.bkosa.info/base.php
Местоположение относительно Донецка: 160 км. от Донецка.
Добираться автобусом или маршруткой с Южного автовокзала до Белосарайской косы (маршрут работает с 1 июня до конца летнего сезона).
Ландшафтный заказник общегосударственного значения Белосарайская коса (намывная коса Азовского моря) находится в Першотравневом районе Донецкой области, относится к региональному ландшафтному парку “Меотида”.
Как только наступает тёплое время года, Белосарайская коса встречает любителей отдыха у моря, наслаждения лёгким бризом и незабываемых прогулок по песчано-ракушечному побережью (длина косы – 14 км.). На территории Белосарайской косы гнездится множество птиц, в том числе чайки, кулики, лебеди.
В Х-ХІ в.в. на территории косы располагался город Белгород. Однако после пришествия татаро-монгол селение решили переименовать в Белосарай – здесь захватчики вели торговлю с генуэзскими и венецианскими купцами. Через время город пришёл в упадок и возродить поселение удалось уже грекам во время освоения земель Приазовья.
На косе находится маяк, построенный в ХІХ в. – любимое место фотографов и романтиков.
Где остановится: В селе Белосарайская Коса расположены гостиницы и частные пансионаты. Стоимость – от 30 грн./сутки.
Взято из специального выпуска журнала “Телегид” “Весь Донбасс: Маршруты выходного дня”