Херсонщина
З повідомлення Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Херсонській області
Херсонщина має надзвичайно високий рівень розораності – 87%, тому збереження біологічного різноманіття є найбільш актуальною природоохоронною задачею. З 2007 року Держуправлінням розпочато роботу по створенню національних природних парків «Олешківські піски» (46 000 га), «Нижньодніпровський» (50 000 га) та «Джарилгацький» (10 000 га). Спільно з науковцями Херсонського державного університету підготовлено перелік цінних для заповідання природних територій, що містить 30 територій загальною площею біля 28 000 га, на яких зберіглась цінна степова і петрофітна рослинність на схилах балок і прилеглих ділянках плакорів. Список був розглянутий постійною комісією обласної ради та повернутий на доопрацювання.
Разом з тим, як повідомляє Держуправління, загроза заліснення балок на території області зберігається, оскільки лісівники прикладають значні зусилля для реалізації Указу Президента України від 10 серпня 2008 р. №826 і вважають, що саме ці території ідеально підходять для освоєння. В певній мірі заповідання територій балок ускладнюється фактами передачі їх територій у приватну власність після розпаювання земель колективної власності.
В області розгорнута широка роз’яснювальна робота серед населення стосовно необхідності збереження біологічного різноманіття, створення територій природно-заповідногофонду. Значною мірою ця робота здійснюється науковцями Херсонського державного університету та громадськими організаціями.