Секретаріат Президента України
Міністерство охорони навколишнього
природного середовища України
ЗВЕРНЕННЯ
Про доповнення переліку перспективних національних природних парків
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Шановний Георгіє Георгієвичу!
Керівництво Всеукраїнської громадської організації „Національний екологічний центр України” (НЕЦУ, реєстраційне свідоцтво №125, видане Міністерством юстиції України 30 серпня 1991 р.) звертається до Вас, згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 9, 33, 35, 47 Закону України „Про інформацію”, ст. 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя по питаннях, що стосуються навколишнього природного середовища” (Оргуська конвенція).
На виконання п.п.1.5.3. та 4.1. Указу Президента України № 611/2009 від 14.08.2009 р. надаємо пропозиції щодо можливого створення природно-заповідних територій загальнодержавного значення на базі цінних природних територій, що перебувають наразі у віданні Міністерства оборони України:
1. Болградський полігон (Одеська область) – цінна степова територія (площа до 4 тис. га),
2. Полігон Дівички (Київська область) – цінна степова територія, найбільше угруповання ковили дніпровської на Київщині (площа потребує уточнення);
3. Полігон у с. Велико-Половецьке – один за найбільших степових ареалів у Київській області (площа потребує уточнення);
4. Широколанський полігон (діючий, 28 тис. га) (Миколаївська область);
5. Києво-Олександрівський полігон (діючий, 7 тис. га) (Миколаївська область);
6. Раденський полігон (недіючий, 19,5 тис. га), (Херсонська область);
7. Васильківський полігон (діючий, 20 тис. га, Дніпропетровська оласть);
8. Чаудинський масив (Діючі український та російський полігони, 13,2 тис. га –автономна республіка Крим).
Крім того, вважаємо за доцільне надати статус національних природних парків існуючим регіональним ландшафтним паркам, що в минулому створені на базі земель Міноборони України:
1. РЛП «Караларський степ”, на базі існуючого регіонального ландшафтного парку “Карларський” – Ленінський район автономна республіка Крим
2. РЛП “Тарутинський степ”, на базі проектованого регіонального ландшафтного парку “Тарутинський степ” (Одеська обл.).
Створення на базі зазначених регіональних ландшафтних парків національних природних парків зробить можливим і збільшення їх площі.
У зв’язку з цим просимо Вас розглянути питання про включення цих пріоритетних для збереження степової зони територій до переліку проектованих національних парків.
Відповідь просимо надати, згідно чинного законодавства, в місячний термін, надіславши на адресу: НЕЦУ, а/с 89, м.Київ-25, 01025.
З повагою,
Заступник голови НЕЦУ
Василюк Олексій