Донеччина
З матеріалів газети «Наш край»
Як стало відомо, у статті «Суперіндустріальній Донеччині потрібні 130 000 гектарів нового лісу», опублікованій у №7’2009 Екологічної газети «Наш Край» опубліковано інтервью з начальником Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства В.І.Стороженка. Стаття присвячена проблемам лісової галузі регіону, у тому числі і питанням залісення, що найбільше цікавлять нас у даній ситуації. Наведемо кілька витримок із статті, які наочно ілюструють перспективи залісення степів Донеччини.
Віктор Стороженко: «В теперишній час лісовий фонд Донецької області становить 213,4 га або 7%, що значно нижче науково-обгрунтованого показника для регіону і який має складати 12%. Для досягнення оптимального рівня лісистості в області необхідно створити більш як 130,0 тис.га нових лісів».
«В Донецькій області діє регіональна програма «Ліси Донеччини на 2007-2015 роки» (далі – Програма), розроблена Донецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і Державним управлінням охорони навколишнього природногосередовища у Донецькій області. Цією Програмою визначається комплексний підхід до розвитку лісового господарства в цілому і збільшення лісистості зокрема.
Згідно з Програмою до 2015 року лісоводам області необхідно створити більше 12 000 га нових лісів».
«Лісоврозведення області можна вести, передусім, на деградованих і малопродуктивних землях, які підлягають консервації шляхом заліснення. Крім того, на землях, непридатних для використання у сільському господарстві: яри, балки, крутосхили, піски а також рекультивовані пустища та галявини
В даний момент Головним управлінням Держкомзему у Донецькій області і нашим управлінням проведене обслідування земельних длянок сільськогосаподарського призначення у Амвросіїівському і Шахтарському раойнах, які підялгають консервації шляхом заліснення».
«Загалом, сьогодні для збільшення лісистості в області необхідно розширити об’єми лісокультурних і лісозахисних робіт, а саме виконати комплекс заходів, направлених на залісення ярів, балок, створення нових лісосмуг тощо».
Також Віктор Стороженко закликає громадські організації та жителів регіону добровільно залучатись до акцій із посадки лісу: фактично – до нищення залишків іхньої рідної природи. Статтю також обрамляють пропагандистські гасла накшталт «Ліси Донбасу потребують всенародної підтримки!». Прикро визнавати і той факт, що така відверто кажучи, замовна стаття, опублікована у єдиній екологічній газеті Донбасу, до якої значною мірою сформована довіра жителів регіону.
Оригінал статті наявний в архіві кампанії.