Учасники Кампанії отримали змістовний лист (№192 від 16.04.09) від Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації ім.Г.М. Висоцького Держкомлісгоспу України та НАН України. В підгтовці листа приймали участь завідуючий лабораторією екології лісу В.Ворон та завідуючий лабораторією лісових культур та агролісомеліорації Г.Гладун. Вважаємо за необхідне оприлюднити найцікавіші моменти даного листа, важливі для нас з вами, адже УкрНДІ лісового господарства та агромеліорації є провідним науковим інститутом, чиє фахове слово та наукові рекомендації є вкрай вагомими в лісовій галузі. Наведемо низку цитат:1. «Ви, мабуть, добре усвідомлюєте, що найгірша ситуація з лісистістю саме у степовій зоні».
Схоже, не треба бути провідним фахівцем жодної з галузей, щоб розуміти що у степовій зоні дійсно не найкраща ситуація з лісистістю, адже це степ а не ліс; аналогічно в Поліссі – найгірша ситуація зі степами.
2. «Ви мусите погодитись, що в цій зоні суттєво зменшилась площа і частка лісів. З іншого боку, оптимальними умовами росту лісової рослинності є береги річок, верхів*я і тальвеги балок, крутосхили».
Після цього твердження у нас не виникає жодного сумніву, що розроблювані інститутом заходи з заліснення дійсно загрожують українським степам.
3. «Саме створені лісові насадження могли б доволі швидко стати сприятливим місцем перебування бігітьох видів тварин».
Насадження сосни та акації, що займають переважну частину створюваних в наш час лісових посадок степового регіону є одними з найбідніших з фауністичної точки зору біотопів. В той же час вони займають місце степових комплексів, населених сотнями видів характерних лише для степу комах, птахів та порослих сотнями видів суто степових рослин, багато видів яких є ендемічними, зникаючими і знаходяться під охороною.
Також, автори листа неодноразово зазначають, що звернення учасників Кампанії є «достатньо декларативним», «не підтверджене хоч якими-небудь цифрами» та «не досить обгрунтованим». У відповідь на це, до Інституту направлене повторне звернення з проханням надати фахову оцінку та статитичні відомості щодо ефективності та доцільності (на думку авторів листа) заліснення степових ділянок а також біорізноманіття штучних лісонасаджень в степу.
Після отримання відповіді УкраНДІ ЛГА, вона буде оприлюднена на сайті