Словник основних географічних термінів

Прикаспій – узбережжя Каспійського моря (територія Російської Федерації), як правило, в історичній літературі стосовно території України під Прикаспієм розуміють той берег Каспійського моря, з котрого в нього впадає Волга, тобто його західний і північний береги.

Нижнє Поволжя – басейн нижньої течії Волги (територія Російської Федерації), в тому числі, при впадінні до Каспійського моря (північне узбережжя Каспійського моря), однак, в історичній характеристиці Каспій і Волгу розрізняють.

Подоння – басейн ріки Дон на території Російської Федерації.

Середнє Подніпров’я – басейн середньої течії Дніпра на території півдня Київської, Черкаської і Дніпропетровської областей України.

Київське Полісся – лісова смуга на території Київської і західної частини Чернігівської областей.

Лівобережжя – Україна по лівий бік Дніпра, якщо дивитись або рухатись течією Дніпра на південь до Чорного моря. Лівий берег ріки Дніпро в широкому сенсі. Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, частини Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей.

Правобережжя – Україна по правий бік Дніпра, якщо дивитись або рухатись течією Дніпра на південь до Чорного моря. Чернівецька, Вінницька, Львівська, Волинська, Хмельницька, Тернопільська, Івано-Франківська, Миколаївська, Одеська, частини Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей.

Лічильники