Обгрунтування: IV. ІСТОРИЧНІ ВІДОМОСТІ
Нижче приводимо оригінальний текст “історичного” розділу наукового обгрунтування створення НПП “Подесіння”. Проте наразі існує доповнена і виправлена версія цього тексту, яку можна переглянути окремо.
_______________________________
Передбачається, що назва ріки Десни походить від давньоруського слова “десниця” – “права рука”. Якщо рухатись Дніпром на північ, Десна дійсно розташована праворуч.
Можливо, назва походить від індоєвропейського «діе» – «блищати», тобто назва річки асоціюється з поняттям «світла, чиста». В IX-XI століттях Десна була боковим відгалуженням стародавнього торгового шляху «із варяг в греки». З тих пір по берегам Десни подекуди збереглися насипні кургани – могильники. В більш пізні часи на вершинах курганів, попереджуючи про небезпеку, запалювали сторожові вогні.
Ще 300-400 років тому заплава Десни була вкрита густими широколистяними лісами, від яких подекуди до недавнього часу лишилися поодинокі екземпляри дубів та лип віком по¬над 100-150 років. Ліси першої надзаплавної тераси постраждали в роки Великої Вітчизняної Війни, тому тут багато штучних насаджень. У минулому правий корінний берег р. Десна також був вкритий дубовими, дубово-кленовими, ясеново-дубовими лісами. У наш час плакорні ділянки вздовж корінного берега Десни розорані.
Вздовж Десни розміщено ряд літописних населених пунктів з багатовіковою історією і самобутніми історико-архітектурними пам’ятками.