Обгрунтування: Створення НПП «Подесіння» в аспекті дотримання вимог міжнародного законодавст

Створення НПП «Подесіння» буде величезним кроком у реалізації вимог низки міжнародних природоохоронних конвенцій та угод, ратифікованих Україною:

– Європейської ландшафтної конвенції, згідно ст. 5 якої Україна зобов’язалася встановлювати та впроваджувати ландшафтну політику, спрямовану на охорону, регулювання і планування ландшафту шляхом прийняття конкретних заходів.

– Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції), згідно ст. 3 якої Україна має вживати заходи для здійснення національної політики охорони дикої флори, дикої фауни та природних середовищ існування, приділяючи особливу увагу видам, яким загрожує зникнення, та вразливим видам, особливо ендемічним, та середовищам існування, яким загрожує зникнення; а згідно ст. 4 цієї Конвенції Україна має вживати відповідних і необхідних законодавчих та адміністративних заходів для забезпечення охорони середовищ існування видів дикої флори та фауни, а також приділяти особливу увагу охороні територій, що мають значення для мігруючих видів.

– Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів, згідно ст. 3 якої Україна має визначати середовища існування мігруючих водно-болотних птахів, які знаходяться в межах її території, та сприяти охороні, управлінню, реабілітації і відновленню цих середовищ.

– Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція), згідно ст. 4 якої Україна має сприяти збереженню водно-болотних угідь і водоплавних птахів через створення природних резерватів на водно-болотних угіддях.

– Угоди про збереження кажанів в Європі

– Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та інших конвенцій і міжнародних угод.


до змісту

Лічильники